پرینت
بازدید: ١١۵٠

تعریف سیمان و کاربرد آن

تاریخچه سیمان

با توجه به رشد روزافزون جمعیت و احتیاج جامعه بشری به مسکن بیشتر و احتیاج به توسعه شهرها کارشناسان متوجه شدند که اگر شهرها به طور افقی توسعه یابد رساندن سرویس­های شهری مانند آب و برق و تلفن، گاز و پست، آسفالت و غیره به شهروندان به آسانی امکان پذیر نمی­باشد. بدین جهت تشخیص دادند که شهرها باید به طور عمودی توسعه یابد. بنابراین مصالحی مرغوب­تری به جای آجر، آهک و ملات­های کم مقاومت که بارهای فشاری و کششی بیشتری تحمل می­کنند مورد استفاده قرار می­گیرد که در رأس آنها سیمان و انواع فولاد می­باشد، روز به روز انواع مرغوب­تر و کامل­تری از سیمان تولید می­گردد.

سیمان یا سمنت کلمه­ای است که از لغت سمنتوم رومی گرفته شده و قدمت آن پیش از میلاد است. شاید قدمت سیمان همزمان با کشف آهک باشد. مصرف سیمان در ساختمان انگلیسی بنام ژوف اسپدین دیده شده. ژوف آن را به نام خود به ثبت رساند. محصول بدست آمده را سیمان پرتلند نام گذاری کرد. سیمان از سمنتوم رومی گرفته شده و پرتلند نام جزیره­ای است در انگلستان که رنگ سیمان پس از سخت شدن به رنگ  سنگ­های جزیره در می­آید.

مواد تشکیل دهنده سیمان

سیمان از پختن آهک و خاک رس در حرار ت بالا و آسیاب کردن ایجاد می­شود، اکسیدهای اصلی تشکیل­ دهنده سیمان­های پرتلند شامل  CaO (آهک زنده)،SiO2  (سیلیس)، AL2O3 (اکسید آلومینیوم)، Fe2O3 (اکسید منیزیم) می­باشد که مقدار آنها بستگی به نوع سیمان دارد.

 

 

تاریخچه رواج سیمان در ایران

اولین کارخانه سیمان در سال 1312 احداث گردید. به دلیل شروع عملیات ساختمانی و راه­سازی در ایران مقدار سیمان تولید شده در ایران پاسخگوی نیازهای کشور نبود، بنابراین در سال 1334 کارخانه­­‌های بزرگ سیمان در نقاط مختلف ایران احداث گردید، سیمان تهران، سیمان شمال، سیمان مشهد، سیمان مشهد، سیمان فارس، سیمان ارومیه، سیمان آبیک و غیره تولید سیمان در حدود بیست میلیون تن در سال می­باشد که همچنان پاسخگوی مصرف داخلی نمی­باشد و مجبور به واردات سیمان می­باشیم.

مراحل تولید سیمان

 

 

- استخراج مواد اولیه: معادل اولیه سیمان، خصوصاً سنگ آهک، خاک رس، مارل، سنگ ‌گچ و امثال آن به صورت معدن روباز می‌باشد. در استخراج موادی نظیر سنگ‌آهک، سنگ آهن و سنگ گچ نیز نیاز به چال‌زنی و انجام انفجار به وسیله دینامیت است. معمولاً کارخانجات سیمان در نقاطی احداث می‌شود که به معادن سنگ‌آهک و خاک رس نزدیک باشد.

- خردکردن مواد اولیه: مواد اولیه پس از ورود به کارخانه مستقیما به محل آسیاب‌ها برده شده و به وسیله‌ی سنگ‌شکن‌ها خرد می‌شود تا درشتی آنها به حداکثر حدود 10 سانتیمتر برسد. در کارخانه‌­های سیمان­‌پزی برای مراحل مختلف خرد کردن محصول از سنگ­شکن­‌های متفاوت استفاده می­شود مانند سنگ­شکن‌­های فکی، ضربه­ا، ساچمه­ای، ثابت و غیره که بیشتر از سنگ­شکن‌­های فکی یا ضرب‌ه­ای استفاده می­شود.

 - مخلوط کردن اولیه و ذخیره‌سازی: قبل از اینکه مواد خردشده در سنگ‌شکن، راهی آسیاب مواد جهت پودر شدن شوند، به داخل سالنی ریخته می‌شوند تا بدین جهت مقدمتاً با یکدیگر مخلوط شوند. این سالن نقش انبار و ذخیره‌سازی را نیز ایفا می‌کنند.

  - خشک کردن مواد اولیه: در برخی کارخانجات سیمان، به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی و باران‌خیز بودن منطقه، برخی از مواد اولیه (خصوصاً خاک رس)، دارای رطوبتی هستند که استفاده مستقیم از آنها امکان‌پذیر نمی‌باشد. این رطوبت در آسیاب مرحله‌ی دوم مشکل ایجاد می­کند به همین جهت این مواد را به وسیله‌ی گرمی که در قسمت‌های مختلف کوره ی اصلی تولید می‌شود، خشک می‌کنند.

 

- پودر کردن: ضرورت دارد که مواد خام قبل از ورود به کوره به صورت پودر درآیند قطردانه‌ها نباید از1/0 میلیمتر بیشتر باشد. از مزایای این کار این است که هر چه سطح مخصوص دانه بیشتر باشد سطح جذب حرارت بیشتر بوده و پخت سیمان سریعتر انجام می‌شود. متداول­ترین آسیاب برای پودر کردن مواد اولیه آسیاب­‌های ساچمه‌­ای یا آسیاب‌­های گلوله­ای می­باشد.

 

 - مخلوط کردن کلینگر سیمان:  این مرحله شامل روش تَر ونیمه­ تَر و خشک و نیمه خشک می­باشد در روش تَر خاک رس مصرفی در دستگاه دوغاب ساز(Wash mill  )، تبدیل به دوغاب می‌گردد. سپس دوغاب خاک رس به همراه سنگ آهک در آسیاب مواد خام مخلوط و نرم گشته و تبدیل به دوغاب با غلظت بیشتری می‌شود. پس ازتنظیمات لازم توسط آزمایشگاه به عنوان خاک کوره مورد مصرف قرار می‌گیرد. در روش نیمه­ تَر مواد خروجی از آسیاب به صورت دوغاب است و قبل از ورود به کوره به وسیله‌ی فیلتر آب آن گرفته می‌شود و به صورت کیک یا آماج (حبه) به کوره تغذیه می­گردد.

 در روش نیمه خشک مواد اولیه به صورت خشک با یکدیگر مخلوط گشته و به آسیاب مواد خام تغذیه می‌گردند. مواد خروجی از آسیاب مواد به صورت پودر است. قبل از تغذیه این پودر به کوره به مقداری آب روی آن پاشیده می‌شود و آن را به صورت آماج یا حبه درآورده و به کوره تغذیه می‌نمایند. در روش خشک مواد اولیه خشک وارد آسیاب می‌شوند. پودر خارجی از آسیاب مواد پس از تنظیم، به عنوان خاک کوره مصرف می‌گردد.

 

تفاوت‌های روش خشک وتَر: در روش تَربه علت آنکه نسبت به روش خشک گرد و خاک کمتری تولید می‌شود، برای حفظ سلامتی کارگران مناسب تر می‌باشد. سیمان حاصل از روش تَر به علت آنکه بهتر مخلوط شده است، مرغوب‌تر است. هزینه‌ی سوخت سیمان‌پزی به روش تَر بیشتر است در نتیجه سیمان گرانتر تمام می‌شود. نگهداری مصالح در سیلوهای ذخیره به روش تَر مشکل‌تر می‌باشد زیرا دانه‌های موجود در لجن آسانتر رسوب می‌نمایند در نتیجه پراکندگی یکنواخت دانه‌ها با سهولت بیشتری نسبت به روش خشک به هم می‌خورند. بدین لحاظ سیلوهای نگهداری مصالح به روش تَر باید مجهز به مخلوط­­‌‌کن­­­ باشند که ممکن است این مخلوط کردن به دمیدن هوا از پایین در سیلو انجام شود.

- تنظیم مواد خام: در این مرحله نمونه‌ها به آزمایشگاه برده می‌شود و اگر این نمونه با توجه به سیمانی که باید تهیه شود، دارای کلیه مواد مورد نیاز با درصد لازم بوده و پراکندگی مواد در آن مطلوب باشد، آماده‌ی وارد شدن به کوره می‌باشد.

- کوره­های پیش گرم­کن: مواد موجود در سیلوها چه به صورت لجن و چه به صورت پودر دارای حرارت محیط می‌باشد و اغلب دارای آب فیزیکی هستند که اگر به همین صورت وارد کوره شوند اولاً مصرف سوخت را بالا می برند و ثانیاً در کار پخت سیمان اخلال ایجاد می‌کنند به همین جهت مواد داخل سیلو قبل از ورود به کوره اصلی وارد کوره‌ی پیش‌ گرم‌کن می‌شوند.

- کوره­ی دوار سیمان‌پزی: قسمت اصلی عمل پختن در کوره صورت می‌گیرد. کوره سیمان یک استوانه‌ی فلزی است که طول و قطر آن متناسب با ظرفیت کارخانه می‌باشد این کوره 3 تا 4 درصد نسبت به افق شیب دارد و 5/1تا 2 دور در دقیقه حول محور خود می‌چرخد. در این مرحله 20 تا 30 درصد مواد ذوب شده و باعث چسبیدن سایر دانه‌ها به یکدیگر می‌شود. این دانه‌های جدید که به اندازه فندوق می‌باشند و دارای رنگ قهوه‌ای روشن هستند کلینگر نام دارند.

- خنک‌کن (کولر): کلینگر خروجی از کوره دارای درجه حرارتی حدود1000 تا 1200 درجه می‌باشند.

- سیلو (انبار) کلینگر: کلینگر خروجی از خنک‌کن قبل از ورود به آسیاب سیمان در انبار ذخیره می‌گردد.

‌ آسیاب سیمان: کلینگر را به آسیاب برده و 2 درصد سنگ‌گچ به آن می‌افزایند و سپس آن را پودر می‌کنند.

آزمایشگاه: سیمان پودر شده مرتب آزمایش می‌شود تا خواص فیزیکی و شیمیایی آن کنترل شود و در صورت کمبود یا نقص کارهای لازم بر روی آن اعمال شود.

‌بارگیرخانه: کلینگر را پس از آسیاب به قسمت بارگیری برده و به وسیله‌ی پاکت‌های 50 کیلویی و یا به صورت فله‌ای به بازار عرضه می‌شود.

انواع سیمان پرتلند از نظر جنس

سیمان ایران به پنج گروه اصلی تقسیم شده است. که هر کدام دارای مشخصات ویژه و همچنین محل مصرف مخصوص به خود هستند.

 

 

- سیمان پرتلند نوع 1 یا معمولی: این نوع سیمان رایج­ترین و پر مصرف­ترین سیمان در تمام کارهای ساختمانی مانند پل، تونل، ساختمان­های بتنی وغیره می­باشد. سازه­‌های ساخته شده این سیمان نباید در معرض حملات سولفات قرارگیرد بنابراین از این سیمان در ساخت اسکلها و پایه پلها استفاده نمی­شود.

- سیمان پرتلند نوع 2 یا اصلاح شده: این سیمان حمله اندک سولفات­ها را تحمل می­کند بنابراین در ساخت کانال­های فاضلاب و غیره مورد استفاده قرار می­گیرد. درجه حرارت (حرارت هیدراسیون) این سیمان نسبت به سیمان نوع1 کم­تر است به این جهت ستفاده از این نوع در بتن ریزی در هوای گرم مناسب­تر است. مصرف این سیمان برای سازه­‌هایی که مورد حمل شدید سولفات هستند مجاز نمی­باشد مانند کارهای دریایی و پایه پلها.

- سیمان پرتلند نوع 3 یا زود سخت شونده: سیمان نوع 3 زود­گیر می­باشد به همین دلیل این سیمان در محل­هایی که احتیاج به قالب­‌برداری دارد مصرف می­شود. زیرا مقاومت اولیه این سیمان خیلی زود بالا می­رود و همچنین به علت زود­گیر بودن گرمای تولید شده آن نسبت به سیمان­‌های دیگر زیاد است. بنابراین مصرف این نوع سیمان در مناطق گرم و بتن­‌ریزی­های حجیم پیشنهاد نمی­شود.

- سیمان پرتلند نوع 4: سیمان نوع 4 کمترین حرارت هیدراسیون را در زمان سخت شدن تولید می­کند بدین جهت در بتن ریزی­‌های انبوه مانند سدها، بتن ریزی‌­هایی که گرمای حاصله از سیمان برای بتن مضرو در مناطق جنوبی از این نوع سیمان استفاده می­شود.

- سیمان پرتلند نوع 5: سیمان نوع 5 ضد سولفات است این سیمان در ساخت اسکله­‌ها، پایه­‌های پل‌ها و کارهای دریایی استفاده می­شود و این سیمان در بنادر جنوبی مانند بندر بوشهر و بندر خرمشهر مصرف می­شود.

 سایر انواع سیمان پرتلند

سیمان پرتلند ممتاز: این نوع سیمان کاملاً شبیه سیمان پرتلند معمولی است. برای تهیه سیمان پرتلند ممتاز آن را دو بار به کوره می­برند یعنی کلینکر را پس از آسیاب کردن دوباره به کوره می­برند و آن را پخته و دوباره کلینکر تهیه می­نمایند بدین جهت درصد آهک ترکیب نشده در سیمان با خاک رس به حداقل می­رسد. هر قدر میزان آهک ترکیب نشده در سیمان کمتر باشد سیمان مرغوب­تری حاصل می­شود. تفاوت سیمان پرتلند ممتاز و سیمان پرتلند معمولی آنست که سیمان پرتلند ممتازسریعترسخت می­شود.

سیمان زود­گیر: سیمان زودگیر سیمانی است که دارای C3S (سه کلسیم سیلیکات) بالایی می­باشد و حدود 59% کلینکر را این ماده تشکیل می­دهد. این نوع سیمان به علت زودگیر بودن دارای حرارت هیدراسیون بالایی می­باشد بدین جهت این سیمان در مناطق سردسیر مورد استفاده قرار می­گیرد.

سیمان ضد سولفات: این سیمان همان سیمان نوع 5 می­باشد. اگر مقدار C3A موجود در کلینکردر حدود 3 تا 5 درصد کاسته شود سیمان حاصله در مقابل حمله شدید  مقاومت می­کند، برای این کار مقدار AL2O3 کاهش و مقدار Fe2O3 افزایش می­­دهیم. به علت اکسید آهن زیاد نام دیگر این سیمان، سیمان آهنی (Iron Cement) می­باشد.

سیمان هوازا: برای جلوگیری از وارد شدن حباب­های ریز هوا به سیمان مواد افزودنی مانند رزین مصنوعی یا طبیعی، روغن طبیعی و اسید چربی اضافه می­نمایند. سیمان A1، A2 و A3 از نوع سیمان هوازا می­باشند.

سیمان­های رنگی: با افزودن مواد رنگی معدنی بی­اثر شیمیایی به سیمان پرتلند معمولی یا سفید سیمان رنگی ایجاد می­شود. از سیمان پرتلند معمولی برای ایجاد سیمان رنگی به رنگ­های قرمز قهوه­ای و سیاه استفاده می­شود وهمچنین سیمان پرتلند سفید برای ایجاد سیمانها به رنگ­های دیگر استفاده می­شود.

سیمان چاه­کنی: سیمان چاه کنی فقط در صنعت نفت مصرف می­شود. برای درزگیری چاه­‌های نفت به کار می­رود. ویژگی عمده این سیمان کندگیر بودن و مستحکم بودن در برابر دما وفشار زیاد است.

سیمان روباه: در کارخانه­‌های ذوب آهن در کوره بلند همراه سنگ آهن مقداری مواد گداز­آور مانند سنگ آهک و غیره در داخل کوره می­ریزند این مواد به علت سبک­تر بودن روی آهن ذوب شده قرار می­گیرند این روباره­ها را جمع نموده و  بوسیله آب به سرعت سرد کرده و به کارخانه­‌های تهیه سیمان ارسال می­نمایند در کارخانه‌­های سیمان آن را با کلینکر مخلوط کرده و آسیاب می­کنند وبه آن سیمان پرتلند روباره یا سیمان متالوژی می­گویند. نسبت مخلوط کردن روباره با کلینکر در استانداردهای مختلف متفاوت می­باشد. مقدار روباره از 35 تا 80 درصد و کلینکر از 20 تا 65 درصد است. ویژگی این سیمان پایداری زیاد در برابر سولفاتها، نفوذ پذیری بتن ساخته شده با آن کم و دوام آن زیاد، دیرگیرتر از سیمان پرتلند معمولی، داری حرارت هیدراتاسیون کمتر می­باشد.

سیمان پوزولان: پوزولان سیلیس و آلومینیوم می­باشد که خاصیت چسبندگی ندارد درصورتی بخوبی آسیاب شود و با گرد آهک شکفته مخلوط شود خاصیت چسبندگی پیدا می­کند. این سیمان در مقایسه با سیمان پرتلند دارای حرارت هیدراسیون کمتر و مقاومت بهتری در مقابل املاح می­باشد. مصرف آن برای ملات­سازی و بتن­‌ریزی­های حجیم مناسب می­باشد.

سیمان انبساطی: سیمان انبساطی سیمانی است که در موقع سخت شدن در حدود 1 درصد به حجمش اضافه می­شود علت ازدیاد حجم سیمان انبساطی آنست که مقدار آلومینات و سولفات موجود در مواد اولیه این نوع سیمان از سیمان پرتلند معمولی بیشتر است این سیمان برای آب‌­بندی درز استخرها و آب انبارها و همچنین اندود روی دیوار آّب انبارها مورد مصرف دارد.

سیمان پرآلومین (برقی): سیمان پرآلومین و یا برقی دارای اکسید آلومینیوم زیاد و آهک کم می­باشد  كه دارای رنگی تيره‌­تر از سيمان پرتلند معمولی (تقريباً سياه) می­باشد. هدف از تهيه اين سيمان مقاومت در برابر حمله سولفات‌ها بوده. مقاومت اين سيمان در مقايسه با سيمان پرتلند معمولی بسيار سريعتر افزايش می يابد، اما اين سيمان در دمای بين 20 تا 30 درجه مخصوصاً در محيط­‌های مرطوب دچار تغييرات شيميايی شده، چسبندگی خود را از دست می­دهد كه اين امر باعث تخريب سازه‌­های اين نوع سيمان است. بنابراین كاربرد اين سيمان در دماهای بسيار بالا يا پايين است، مثلاً در مناطق قطبی يا استوا. بدین لحاظ مهمترين كاربرد آن، استفاده به عنوان سيمان نسوز است. اين سيمان تا دمای حدود 1600 درجه را به خوبی تحمل می­كند و لذا می توان از آن در چسباندن آجرهای نسوز درون كوره سيمان بهره برد.

سیمان بنایی: معمولاً ترکیبی از سیمان پرتلند معمولی و آهک، و گاهی رنگدانه می­باشد. مصرف آن فقط در ملات مجاز است.

در ایران بجز سیمان نوع 1 و 5 کلیه سیمان­‌های دیگر باید بوسیله سفارش قبلی تهیه شود.

انبار کردن و حمل ونقل سیمان

اگر سیمان در معرض هوا وفشار قرار گیرد و رطوبت هوا را جذب نماید از مقاومت آن در مقابل نیروهای وارده کاسته می­شود و ممکن است در اثر حرارت سنگ گچ موجود در سیمان دو مولکول آب، بلوری شدن خود را از دست د­هند واین آب جذب سیمان شده و باعث کلوخه شدن آن می­شود بنابراین باید سیمان را طوری انبار کرد که از خطر جذب رطوبت هوا و فشار ناشی از وزن خود دور باشد و یا خطر این عوامل به حداقل برسد. بدین لحاظ برای انبار کردن سیمان باید اولین ردیف پاکتهای سیمان در حدود 10 سانتیمتر از زمین فاصله داشته باشد برای این کار می­توان کیسه‌­های سیمان را روی قطعات الواری که ­بوسیله چند قطعه آجر یا بلوک سیمانی از زمین فاصله دارد قرار داد. سیمان پرتلند باید در کیسه­‌های مناسب، مقاوم و قابل انعطعاف بسته بندی شود، به گونه­ای که رطوبت و مواد خارجی نتوانند به داخل آن نفوذ کنند و در هنگام حمل ونقل پاره نشود.

 

گروه : VIPHOME

مترجم: مرجان دینپرور

 

 

 

 

عرشه فولادی
عرشه فولادی
اجرای انواع سقفهای رایج از قبیل : (عرشه فولادی) تیرچه کرومیت کامپوزیت فروش و اجرای گلمیخ اجاره دستگاه استادولدر (جوش گلمیخ) و ژنراتور فروش دستگاه جوش گلمیخ (استادولدینگ) رولفرمینگ با گام 65 و 75 و فروش ورق گالوانیزه عرشه فولادی با تاییدیه فنی از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن و استانداردهای BSI , ASTM ...
طراحی وساخت خانه های پیش ساخته با سیستم LSF
طراحی وساخت خانه های پیش ساخته با سیستم LSF
:سیتم وساختار سازه ای وساختمانیL.S.F یک سیستم مدرن وکارآمد ساختمانی است که مبتنی بر دانش وتکنولوژی روز دنیا در راستای نیازهای انسان و جامعه امروز ما طراحی شده است.سنخیت ودوست دار محیط زیست-تامین آرامش،آسایش وامنیت ساکنین به جهت عایق بودن ساختمان در مقابل گرما وسرما-مقاومت بسیار بالا در برابر زل ...
شرکت بام گستر دیبا
شرکت بام گستر دیبا
شرکت بام گستر دیبا با اندوخته تجربیات خود در زمینه اجرای سقف عرشه فولادی با بیش از 2 میلیون متر مربع تجربه کاری و همچنین با پیشینه و شعارمشتری مداری آمادگی دارد خدمات شایسته ای در زمینه تولید و اجرای سقف عرشه فولادی در کلیه نقاط کشور ارائه دهد.و همچنین در زمینه تولید و پیمانکاری اسکلت فلزی اماده ...
شرکت اطمینان اوج دماوند
شرکت اطمینان اوج دماوند
شرکت اطمینان اوج دماوند نصب، فروش، سرویس و نگهداری انواع آسانسور هیدرولیک و کششی فروش کلیه قطعات آسانسور به صورت کلی و جزئی دارای پروانه مونتاژ از وزارت صنایع جهت اخذ استاندارد عضو اتاق بازرگانی تهران و عضو سندیکای آسانسور و پله برقی ایران با بیش از ده سال سابقه کار و نصب بیش از یکصد دستگاه آ ...
فروش و تهاتر انواع مصالح جدید
فروش  و تهاتر انواع مصالح جدید
شرکت ساختمانی مهرسازه تامین کننده انواع مصالح نوین ساختمانی فروش عایق نانو رنگی و بی رنگ و سفید برای عایقکاری همه سطوح و مقاطع بصورت خرده و عمده سایت عایق های نانویی را بررسی بفرمایید: www.nanoisocover.com www.nanoisocover.persianblog.ir درب و پنجرهupvc تهاتر درب و پنجره upvc درب ضدسرقت ف ...
عایق رطوبتی حرارتی رنگی نانو 9801
عایق رطوبتی حرارتی رنگی نانو 9801
عایق های رطوبتی حرارتی رنگی نانوایزوکاور مناسب برای عایقکاری نما، عایقکاری نمای غربی و بارانگیر در شمال کشور، عایقکاری سقف شیبدار و شیروانی، عایقکاری روی ورق گالوانیزه،عایقکاری پشت بام های سیمانی و بتنی و ایزوگام شده، عایقکاری پشت بام های موزاییک شده، ترمیم عایق های قدیمی، مواد عایق درزگیر، ...
لامپ LED
لامپ LED
احتراما , افتخار دارد به استحضار برساند , این شرکت با توانمندی ارائه محصولات روشنایی گوناگون LED دارای استانداردهای معتبر بین المللی و ساخته شده از بهترین مواد و اجزا در زمینه روشنایی داخل ساختمان و فضای باز و هم چنین نورپردازی دکوراتیو جهت مراکز تجاری و ساختمانهای خاص با قابلیت مقاوم بودن د ...
صندلی آمفی تئاتر روژان
صندلی آمفی تئاتر روژان
چوب طرح روژان توليدكننده انواع صندلي های سالنهاي سينما، آمفي تئاتر و همايش طراح، مشاور و مجري دكوراسيون و معماري داخلي ، این شرکت با تکیه بر توانایی تولید وکیفیت بالا و قیمت مناسب بازار فروش خود را به خارج از مرزهای ایران گسترش داده است. کلمات کلیدی: نمایشگاه ساختمان ، نمایشگاه مبلمان اداری ، دکورا ...
تولید کننده کفپوش تاتامی و گرانول
تولید کننده کفپوش تاتامی و گرانول
فومیکا تولید کننده انواع فوم کفپوش عایق حرارت، کفپوش عایق رطوبت، کفپوش عایق صوتی، و انواع کفپوش‌ ورزشی تاتامی و کفپوش گرانول پارکی ، با فوم عایق حرارت و انرژی ، با هزینه ای اندک در مخارج انرژی صرفه جویی قابل توجهی کنید، وفوم عایق رطوبت ، فوم عایق صوتی، و فوم سایلنت برای زیرسازی کف پارکت و انواع ک ...
سقف کاذب کناف
سقف کاذب کناف
امروزه استفاده از سقف و دیوار کناف در اکثر ساختمانها فراگیر شده و نقش مهمی در زیبایی های معماری و دکوراسیون داخلی دارد. برخی از مهمترین دلایل استفاده از سقف کناف کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از انتقال حرارت و صدا در طبقات فوقانی، ایجاد فضای مناسب برای عبور تاسیسات، استفاده از نورپردازی مناسب و معمار ...
مرمت، عایق کاری آب‌بندی استخر روف گاردن و سطوح سنگ
مرمت، عایق کاری آب‌بندی استخر روف گاردن و سطوح سنگ
عایق کاری ایزولاسیون و آب بندی استخر ساختمان روف گاردن سرویس بهداشتی حمام سونا جکوزی پشت بام نمای ساختمان مرمت استخر و رفع ترک و نشت استخر لازم بذکر است در عایق و آب بندی ها از مواد و مایع آب بندی و ایزولاسیون که به صورت مایع عایق نانو است استفاده می شود و نیاز به تخریب نیست پخش و فر ...
آب بندی استخر
آب بندی استخر
آب بندی استخر آب بندی استخر با ماده مخصوص آب بندی این ماده بسیار قوی و موثر برای آب بندی استخر و پشت بام می باشد قابل استفاده بر روی سطوح سنگی ، سیمانی گچی و بتنی هرگونه آب بندی و عایق کاری ساختمان و استخر خود را به ما بسپارید انجام ایزولاسیون و عایقکاری در اسرع وقت ...
نمای hpl
نمای hpl
پوش کیش دفتر رسمی شرکت GENTAS ( ترکیه ) در ایران فروش ورق HPL با قیمتی بسیار مناسب و کیفیت بالا پوش کیش جهت فروش و عرضه محصولات hpl ( اچ پی ال ) از مراکز استانها نماینده فعال می پذیرد. اعطاء نمایندگی انحصاری به مراکز استانها بر اساس درخواست فوری رنگ و طرحهای در انبار آماده تحویل می باشد. ...
شرکت اکوآرک - طراحی و اجرا نمالامل کرتین وال
شرکت اکوآرک - طراحی و اجرا نمالامل کرتین وال
طراحی و اجرا نمالامل کرتین وال خدمات اجرا نما لامل کرتین والو برش کاری مونتاژلامل آلومینیومی پروفیل کرتین وال درپوش دار (فیس کپ ) و فریملس در کارخانه اختصاصی اکوآرک بر طبق نقشه های شاپ دراوینگ اکوآرک اجرای نمای لامل آلومینیومی کرتین وال فریم لس را با محاسبات دقیق وزن شیشه ، بار ناشی از سرعت و فشار ...
شرکت اکوآرک –طراحی اجرای نمای ورق آلومینیوم کامپوزیت
شرکت اکوآرک –طراحی  اجرای نمای ورق آلومینیوم کامپوزیت
طراحی و اجرای سیستم های نمای ساختمان با بیش از ده سال سابقه در زمینه اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت:   به روش هنگ Hang به روش فیکسFix     مزايای سيستم اجرای کامپوزيت به روش هنگ  آب بندی اين سيستم، به صورت مکانيکال و بدون نياز به لاستيک و چسب سيليکون می باشد.  از زيرسازی آلومينيومی جهت اجرای نما است ...
لوازم آشپزخانه مهسا
لوازم آشپزخانه مهسا
مهسا سادگی آشپزخانه ... ...
نماینده انحصاری شیرآلات زوکتیZUCCHETTI
نماینده انحصاری شیرآلات زوکتیZUCCHETTI
بازرگانی بهشتی وارد کننده شیرآلات زوکتی شیرآلات بهداشتی لوکس ZUCCHETTI ایتالیا کلکسیون طراحی مدرن وسوسه بر انگیز ولوکس ابر قدرت شیرآلات و کابین دوش در سراسر دنیا دوش های سقفی شیر سینک باران سقفی کابین دوش سونای بخار وان جکوزی ساخت کشور ایتالیا ZUCCHETTI 100%MADE IN ITALY instagram: ...
آببندی بتن
آببندی بتن
PIM† Type S عایق نفوذگر دائمی و محافظ ضد خوردگی بتن مایع نانو سیلیکاتی بر پایه آب و شفاف که با نفوذ خود تا حد اکثر 15 میلیمتر به لایه¬های زیرین سطوح مصالح باعث ایجاد خاصیت آببندی دائمی در آن می¬گردد . PIM† TypeS با کلیه سولفات¬ها ، CSH آزاد دربتن و شوره¬های موجود در بافت لایه¬هایی که ...
نمای مینرال
نمای مینرال
نمای مینرال ساختمان ...
ترمز پله-نوار ضد لغزش
ترمز پله-نوار ضد لغزش
ترمز پله ها  موادی ترکیبی( متشکل از 4 جزء) هستند با سطح زبر  که باعث جلوگیری از لیز خوردن افراد به هنگام تردد در راه پله ورمپ(سطح شیبدار) یا هر مکانی با کف لیز یا لغزنده می شوند.ترمز پله فیکس استپ قوی ترین نوع  از محصولات ضد لغزندگی  (استپ پله )در دنیا است که  برای پیشگیر ...
درب ضد سرقت ترکیه
درب ضد سرقت  ترکیه
شرکت ایسان درب تقدیم می کند درب ضد سرقت ترکیه 600 درب ضد سرقت چین 370 تا 420 درب اچ دی اف 58 درب ضد اب 120 درب پی وی سی با CNC 130 ...
تولید درب و پنجره -شرکت آریان آذرتجارت آرسین
 تولید درب و پنجره  -شرکت آریان آذرتجارت آرسین
شرکت آریان آذرتجارت آرسین در زمینه تولید درب و پنجره upvc، در حال فعالیت می‌باشد. سخنور 09149157616 areanazar_tejaratarseyan@yahoo.com ...
درب و کرکره اتوماتیک در تبریز
درب و کرکره اتوماتیک در تبریز
کرکره و درب اتوماتیک در تبریز  انتخاب دسته بندی آگهی دکوراسیون داخلی       تجهیزات آشپزخانه              اجاق گاز توکار              اجاق گاز مبله              خشک کن لباس              سینک ظرفشویی              فر آشپزخانه              ماشین ظرفشویی              ماشین لباسشویی              مایک ...
دریل‌ مگنت و مته های گردبر یوروبور هلند - نماینده انحصاری EUROBOOR
دریل‌ مگنت و مته های گردبر یوروبور هلند - نماینده انحصاری EUROBOOR
توضیحات : > آخرین تکنولوژی روز اروپا و ساخت کشور هلند با گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت صائین آریا نماینده انحصاری یوروبور هلند. > امکان سوراخکاری قطر 100 میلیمتر در ضخامت 100 میلیمتر در یک مرحله و بدون نیاز به پیش مته. > افزایش سرعت و کیفیت سوراخکاری. > امکان سوراخکاری تیر ورق، باکس ...
گچ سیوا و گچ ساتن SIVA - SATEN
 گچ سیوا و گچ ساتن      SIVA - SATEN
گچ سیوا : محصولی است با افزودنی های خاص که بعنوان گچ زیر کار بر روی سطوح مختلف از قبیل آجر - بتن - سفال - بلوک سیمانی و غیره به روش دستی و به آسانی قابل اجرا است این محصول بدلیل دارا بودن افزودنی های خاص یک نوع گچ سبک با خصوصیات عایق حرارتی و صوتی است . همچنین دارای مقاومت بیشتری در برابر رطوبت ...
نماینده اصلی فروش سیستم های اعلام حریق ساینا در ایران
نماینده اصلی فروش سیستم های اعلام حریق ساینا در ایران
گروه مهندسی ساتراپ سیستم نگار نماینده رسمی فروش سیستم های اعلام حریق استاندارد ساینا در ایران دتکتور دود 24 ولت دتکتور حرارت 24 ولت دتکتور مولتی 24 ولت دتکتور 9 ولت مستقل دود دتکتور 12 ولت جهت استفاده در سیستم دزدگیر و اعلام حریق سنسور نشت یاب گاز شهری ساینا دارای استاندارد و رله خروجی جهت ...
دربهای اتوماتیک گُلدِن دُر
دربهای اتوماتیک گُلدِن دُر
گُلدِن دُر ،فروش و اجرا و تعمیرانواع دربهای اتوماتیک و رول آپ پخش لوازم کرکره به همکاران محترم انواع جکهای پارکینگی ، بازویی و ریلی رول آپ با تیغه های آلومینیم و گالوانیزه انواع راهبند ایرانی و خارجی ...
ساخت ویلا و ساختمان تمام صنعتی و فوق مدرن (سبک، مرغوم به صرفه و ا
ساخت ویلا و ساختمان تمام صنعتی و فوق مدرن (سبک، مرغوم به صرفه و ا
روش ساخت s&chels شیوه ای نوین برای ساخت ساختمانهای مسکونی،ساختمانهای اداری و ،ساختمانهای تجاری با بکار گیری از جدیدترین ،مصالح ساختمانی نوین، و ،جدیدترین شیوه های ساخت ساز مدرن، می باشد. قابلیت مانور فراوان در ،طراحی معماری و دکوراسیون، و همچنین به کار گیری ،مصالح سبک، و مدرن در ساخت یکی دیگر از م ...
لیست قیمت کپسول و جعبه آتش نشانی و اعلام حریق
لیست قیمت کپسول و جعبه آتش نشانی و اعلام حریق
فروش انواع کپسول آتش نشانی با علامت استاندارد با قیمت بسیار مناسب . قیمت کپسول های پودر و گاز به شرح زیر است : یک کیلوگرم : 30000 تومان دو کیلوگرم : 38000 تومان سه کیلوگرم : 41000 تومان چهار کیلوگرم: 47000 تومان شش کیلوگرم: 52000 تومان دوازده کیلوگرم: 76000 ...
فروش تاور کرین
فروش تاور کرین
فروش فوری یا معاوضه : تاور کرین پتن / 20 تنR3 اصل فرانسه ، 8520 با ماشین یا ملک یا مصالح ساختمانی قیمت پایه : 800.000.000 تومان ...
فروش دوربین مداربسته
فروش دوربین مداربسته
شرکت ایده پرداز پرارین با بهره گیری از توان متخصصان حوزه سیستم های نظارت تصویری و با شناخت از نیازهای بازار ایران و خاورمیانه تاسیس گردیده است. شبکه توزیع و خدمات پس از فروش این شرکت در سراسر کشور حضور فعال داشته و آماده ارائه هرگونه خدمات به همکاران معزز و مشتریان گرامی می باشد. این شرکت باور دا ...
شرکت آریا صنعت آسانسور
شرکت  آریا صنعت آسانسور
این شرکت آمادگی دارد خدمات مشروحه ذیل را به عموم متقاضیان گرامی ارائه نماید: فروش انواع قطعات آسانسور مشاوره ، طراحی ، فروش ، نصب و راه اندازی انواع آسانسور به ارگانهای دولتی و اشخاص حقیقی یا حقوقی خدمات سرویس و نگهداری آسانسورهای ادارات دولتی و ساختمانهای خصوصی . بازسازی، نوسازی آسانسورهای قدیمی ...
Artex شرکت شهرام شیمی
Artex شرکت شهرام شیمی
تولید کننده نسل جدید رنگ و پوششهای نوین سطح و آب بند کننده ها و افزودنی بتن. پوشش های تکسچر و کنیتکس های آب پایه (آکریلیک) 1. رنگ های داخل ساختمان آکریلیک با پوشش دهی و کیفیت عالی (براق، نیمه براق، مات) 2. رنگ های نمای ساختمان آب گریز و غبار گریز (خودشور) 3. پوشش های شفاف جهت آب گریز و غبار گریز ...

SecImgSes