پرینت
بازدید: ٧۴۵

خانه سبز


مقدمه

آسیا به خاطره نیروگاه­هایی که بیشتر با سوخت زغال سنگ وبا تکنولوژی قدیمی مربوط به دهه 1950 فعالیت می­کنند، بیشترین سهم را در تولید گازهای گلخانه­ای و گرم شدن زمین دارد. دانشمندان وکارشناسان آب وهوایی در غرب معتقدند، موفقیت در جلوگیری از گرم شدن کره زمین به شهرهای آسیایی بستگی دارد.

مهاجرت از روستاها به شهرها، اکنون موجب شده  تا هر سال میلیونها آسیایی خانه و زمین کشاورزی خود را ترک کرده و در آپارتمان­هایی ساکن شوند که تلویزیون، یخچال و دستگاه تهویه دارد. هر روز تعداد  بیبشتری از مردم به یکی از ضروری­ترین وآلوده­کننده­ترین ابزار زندگی شهری، یعنی خودرو روی می­آورند. اگر این الگو ادامه یابد چین به تنهایی نیمی از زغال سنگ دنیا را وارد می­کند وشاهد تردد بیش از 158 میلیون خودرو در خیابان­ها و جاده­های خود خواهد بود.

بسیاری از کارشناسان از مدت­ها پیش با مطرح کردن نظریه «ساختمان­های سبز» وبه مرحله اجرا درآوردن بسیاری از پیشنهادهای مفید خود سعی کرده­اند نه تنها از نابودی اکوسیستم جلوگیری کنند بلکه به افزایش طول عمر منابع محدود انرژی ومعادن طبیعی که در اختیار داریم نیز کمک کنند. وارد شد ن طرح «ساختمان­های سبز» به زندگی انسان­ها این  شانس را به همه آدم­های روی کره خاکی ­می­هد تا با استفاده مناسب و حساب شده از منابعی  که در اختیار دارند به افزایش میزان سطح سلامت بشر وهم­چنین محیط زیست بهتر وصرفه­جویی­های اقتصادی بیشتر کمک کنند. از این رو مباحثی همچون سازگاری با محیط زیست  و پایداری مصنوعات وفعالیت­های انسان در رأس برنامه­های سازندگی دولت­ها درآمده است و موضوع «پایداری» به این معنی که نیازهای نسل­های کنونی تأمین شود، بی­آنکه نیازهای نسل­های آتی نادیده بماند، اکنون یک «ضرورت» است، و بنیاد توسعه محسوب می­­شود. معماری نیز از این ضرورت بنیادی بر کنار نیست. چرا که ساختمان­ها اصلی­ترین، وسیع­ترین و ماندگارترین تغییراتی هستند که انسان­ها در روی کره زمین به وجود آورده است.

اکنون گزینه استفاده از ساختمان­های سبز بهترین گزینه پیش روی آسیاست. تکنیک وتکنولوژی مورد استفاده در این ساختمان­ها نه بسیار پیچیده است و نه هزینه­بر. با ساخت این ساختمان­ها در شهرهای آسیایی، مصرف انرژی در این شهر­ها 30 تا 50 درصد کمتر از گذشته خواهد شد. این در حالی است که هزینه ساخت وساز کمتر می­شود امروزه شهر­ها نیمی از مصرف انرژی کل دنیا را به خود اختصاص می­دهند. اما همین شهرها می­توانند عامل اصلی صرفه­جویی انرژی باشند. با استفاده از تکنولوژی­های سبز در ساختمان­سازی.


مفهوم عناوین ساختمان­های سبز وپایدار

عناوین سبز وپایدار در واقع صفاتی هستند که  وجود سازگاری با محیط زیست  وماندگاری یک ساختمان را مشخص می­کنند با این فرض که پایداری کل مجموعه کره زمین، با پایداری قسمتهای سازنده وتشکیل دهنده آن امکان پذیر است. بدین لحاظ می­بایست طراحی و احداث ساختمان به گونه­ای انجام شود تا آن را در گروه بناهای مطلوب و نمونه درآورد،  ساختمانی سازگار با محیط زسیت، پایدار وهوشمند که بتواند با بکارگیری پیشرفته­ترین تکنولوژی­ها بهره­برداری گردد. یک ساختمان پایدار وسبز نه تنها در مقابل طبیعت قرار نمی­گیرد بلکه در کنار و به موازات آن برای بهره­برداری هرچه بیشتر از امکانات محیطی وتأمین آسایش انسان شکل می­گیرد. یک ساختمان سبز وپایدار، با استفاده از سیستم­های پیشرفته و هماهنگ شرایط محیطی وطبیعی، تنظیم وکنترل می­گردد. طراح معماری بنا علاوه بر زیبایی وعملکرد خوب فضاها، سعی در استفاده حداکثر از عوامل طبیعی از قبیل انرژی­های تجدیدپذیر (انرژی خورشید، انرژی زمین گرمایی، باد) و گیاهان برای تنظیم شرایط محیطی و درجهت بهره­برداران را دارد. ساختمان­های مدرن اکوتک برای دستیابی به محیطی سازگار و پایدار به منظور هماهنگ­سازی اکولوژی و تکنولوژی پا به عرصه ظهور گذاشته­اند طراحی دقیق معماری، انتخاب مصالح مناسب واستفاده از سیستم­های پیشرفته الکترونیکی از ویژگی­های چنین ساختما­هایی است که برای دستیابی به اهداف معماری پایدار می­بایست از آنها بهره برد. بر این مبنا ساختمان­های همگام با آخرین تحولات تکنولوژیکی در طراحی وساخت بناهای بزرگ دنیا با کمک تجهیزاتی مانند دودکش­های هوا، آینه­های منعکس کننده نور خورشید، پوسته­های هوشمند، گلخانه­ها، مبدل­های حرارتی و ... از عناصر اقلیمی استفاده نموده و برای احتیاجات ساکنین بنا ونیز استفاده بهینه از انرژی در کنار بهترین ساختمان­های آینده، بصورت پویا با اقلیم مجاور خود ارتباط پیدا ­می­نماید. بدین منظور زاویه تابش آفتاب، سرعت وجهت باد و دیگر عوامل اقلیمی در فصول مختلف کاملاً بر روی طرح ساختمان سنجیده و مدل­سازی می­شوند.

ساختمان سبز

در ساختمان­های سبز مهمترین مسأله تأمین و تضمین سلامت جسمی و روحی انسان­هاست. ساختمان سبز می­تواند آینده زمین را که رو به نابودی است نجات دهد و به نسل­های بعد فرصت زندگی توأم با آسایش وآرامش را در دنیای پرهیاهوی امروزه که هرلحظه بر تعداد وحجم ساختمان­های مسکونی و اداری افزوده می­شود، بدهد. مساحت کل ساختمان­هایی که روی این کره خاکی بنا شده­اند، چیزی در حدود یک ششم از عرصه­های آبی اعم از رودخانه­ها، دریاچه­ها، دریاها واقیانوس­ها را به خود اختصاص داده است. بیش از یک چهارم زمین­های زیر کشت و جنگل­ها تخریب شده­اند تا خانه یا کارخانه­ای جدید بنا شود و دوسوم از مصالح ساختمانی به کار رفته در ساختمان­های مختلف موجب نابود شدن و ازبین رفتن میزان غیرقابل تصوری از انرژی و منابع زیرزمینی شده است. چنانچه بخواهیم با همین سرعت سرسام­آوری که تاکنون حرکت می­کردیم به راه خود ادامه دهیم تا چند سال آینده دیگر زمین تحمل هیج انسانی را نخواهد داشت. چرا که منابع محدود آن به طور کامل تمام شده واثری از جنگل­ها واقیانوس­های زیبایی که روان وآدمی را با طبیعت پیوند دهند نخواهد بود. اغلب از ساختمان­های سبز تعبیر به ساختمانی می­شود که اثرات منفی آن بر روی محیط اطرافش کم باشد. هدف از ایجاد ساختمان سبز بهبود یافتن آب وهوا و جلوگیری از تاًثیرات منفی ساخت وساز بر محیط زیست است. در این طرح استفاده مجدد از مواردی که به نظر غیر قابل استفاده یا دورریختنی می­آیند در کنار مصالحی که با سرعت بیشتری به چرخه اکو سیستم باز می­گردند یک اصل محسوب می­شود و شامل قوانین ذیل می­باشد:

- کاهش مصرف منابع غیر قابل تجدید

- توسعه محیط طبیعی

- حذف یا کاهش مواد سمی و یا آسیب­رسان بر طبیعت، در صنعت ساختمان­سازی.

تکنیک­های ساختمان­سازی تلاشی در جهت تاًمین کیفیت یکپارچه از نظر اقتصادی، اجتماعی ومحیطی است. استفاده معقول از منابع طبیعی ومدیریت مناسب ساختمان­سازی به حفظ منابع طبیعی محدود و کاهش مصرف انرژی کمک نموده (محافظت از انرژی)، باعث بهبود کیفیت محیطی می­شود.

فرایند انتخاب مواد بسیار مهم است زیرا بعضی ماده­ها اثر شدیدتری از انسان­ها به محیط وارد می­کنند، استفاده از مصالح ساختمانی در این بناها به گونه­ای است که به صرفه جویی وتأمین انرژی آب، نور و سیستم تهویه هوای مطبوع  و در نهایت به­ کاهش میزان آلودگی محیط زیست کمک می­کند پیمانکاران وسازندگان با استفاده از چوب بازیافت، فولاد ومواد لاتکس به دنبال مواد وراه­هایی برای کاهش تأثیرات بر روی محیط زیست در روند ساخت هستند، استفاده از مواد مناسب در ساختمان یک ساختمان سازگار با محیط زیست ایجاد می­کند.

علاوه براین مواد همچنین موادی برای ساخت وساز بزرگ در ساختمان­های سبزاست به عنوان مثال پیمانکاران برای مقاومت ساختمان از بتن محلی در منطقه خلیجی استفاده می­کنند پروژه مطرح شده با محیط زیست سازگارتر است زیرا حمل ونقل بتنی آسانتر از حمل ونقل فولادی است، مواد بسیاری موجود است  که بازیافت می­شوند مانند چوب خرد شده وبقایای آهن، بازیافت مواد غیر قابل استفاده بخشی از فرایند اعتباربخشی که مراحل ساختمانی مناسب با محیط شناخته می­شود، استفاده از مواد بازیافت شده برای مخلوطهای بتنی به جای مواد تازه تأثیرات بر محیط زیست را کاهش می­دهد. یکی از شاخص­ترین خصوصیات ساختمان­های سبز، صرفه­جویی در هزینه ساخت و در عین حال تأمین تمام نیازها و خواسته­های یک شهروند از بنای موردنظرش است. تجزیه و تحلیل روش­هایی که در ساختمان­های سبز به کار گرفته شده و می­شود نشان می­دهد که هزینه­های جانبی به میزان قابل توجهی کاهش یافته و در برخی موارد با سود­آوری غیر قابل تصوری همراه بوده است.

شیوه­های نوین معماری در کنار اطلاعاتی که از نحوه ساخت و سازهای اصولی سنتی چندین دهه پیش به دست آمده کمک می­کند تا پروسه چرخه زندگی با کمترین آسیب اقتصادی و طبیعی ممکن به محیط زیست، بهتر وکامل­تر انجام شود.

 رسیدگی و تأمین موارد نیازمند صرف وقت و هزینه بسیار زیادی است که­ گاه از بودجه­ای که به ساخت یک ساختمان اختصاص داده می­شود نیز بیشتر خواهد شد. اما عملی شدن رویای ساختمان سبز نشان داده  که نه تنها برطرف کردن این مشکلات امکان­پذیر است بلکه شرایطی را فراهم می­کند که هزینه­ها به میزان زیادی کاهش یافته و حتی بودجه قابل توجهی نیز صرفه­جویی شود.

توجه به مکان ومحلی که برای بنای یک ساختمان انتخاب می­شود وهمچنین نحوه طراحی اتاق­ها ومیزان استفاده­ای که هریک از آنها به عنوان دفتر کار، اتاق خواب، اتاق مطالعه، اتاق پذیرایی ونشیمن، آشپزخانه، سرویس­های بهداشتی وغیره می­شود از جمله مواردی است که در ساختمان­های سبز به شدت مورد توجه قرار می­گیرد. تمامی فضاها دارای بازشوهای قابل تنظیم، چشم­اندازهای رو به بیرون و نور طبیعی روز می­باشند. حتی اتاق­های جلسه داخلی وفضاهای کار نیز به سوی سه آتریوم که نور روز کنترل  شده، تأمین می­کنند، باز می­شوند. حامیان طرح ساختمان­های سبز معتقدند که مبلمان و اثاثیه داخل این سا ختمان­ها هم باید قابل بازگشت به طبیعت و استفاده مجدد باشند.

چرخه آب واستفاده مجدد از آبی که در بخش­های مختلف یک ساختمان استفاده می­شود، کاهش آلاینده­های مضر ساختمانی، بهره­گیری از خشت وگل به عنوان بخش اصلی مصالح ساختمان، توجه به صرفه­جویی در میزان مصرف انرژی، آب وحتی زمان، از دیگر نکات مهم در ساختمان­های سبز به شمار می­رود.

توجه به جنس کف­پوش­ها، نما، مبلمان وسایر وسایل تزئینی یا مورد نیاز در یک ساختمان ومد نظر قرار دادن اصل بازگشت مواد به محیط زیست و چرخه حیات یکی از شاخصه­های کاملاً منحصر به فرد طرح ساختمان­های سبز است که موجب شده توجه بسیاری از حامیان محیط زیست را به خود جلب کند. توجه به استفاده مناسب از انرژی­های فراموش شده در ساختمان­های سبز کمک می­کند تا میزان قابل توجهی از هدر رفتن منابع انرژی محدود جلوگیری شود.

 طراحی­های منحصر به فرد ومعماری­های خاص، راهکارهای فوق­العاده­ای را برای تأمین هر گونه انرژی وبه هر میزان در ساختمان­های سبز ارائه کرده است. ساکنان این بناها از نور، گرما و سرمای طبیعی به بهترین نحو ممکن برای برطرف کردن نیازهای خود بهرمنده­مند می­شوند.

توجه به انتخاب مصالح ساختمانی و به کارگیری ماده­ای خاص در هر قسمت به شرط برگشت­پذیر وقابل تجزیه بودن در طبیعت، اندازه هر ماده و جایگزین کردن هر عنصری که در ساختمان سبز به کار گرفته می­شود در اکوسیستم، یک اصل مهم است.

استفاده از تیرآهن، تهدید جدی برای پایان زود هنگام معادن آهن کره زمین به حساب می­آید. در نتیجه بهره­مندی و بهره­وری از موادی چون خشت و گل و مصالح جامد و به ظاهر دورریختنی می­تواند راه حل مناسبی برای مبارزه با تخریب منابع و معادن طبیعی باشد.

 

ساختمان سبز در تهران


                                


ساختمان سبز در شیکاکو

            

اصول معماری سبز

- حفاظت از انرژی

هر ساختمان باید به گونه­ای طراحی و ساخته شود که نیاز آن به سوخت فسیلی به حداقل ممکن برسد. همچنین توجه به این مسئله که منابع بهره­برداری شده در سامانه­های توسعه در کجا استفاده می­شوند و چگونگی پایدار نگهداشتن آنها واستفاده از منابعی که امکان جایگزینی سریعتری دارند بسیار مهم است.

- کار با اقلیم

ساختمان­ها باید به گونه­ای طراحی شوند که قادر به استفاده از اقیلم و منابع انرژی محلی باشند. شکل و نحوه استقرار ساختمان و محل قرار­گیری فضاهای داخلی آن می­تواند به گونه­ای باشد که موجب ارتقای سطح آسایش درون ساختمان گردد و در عین حال از طریق عایق­بندی صحیح سازه­­، موجبات کاهش مصرف سوخت فسیلی پدید آید. این دو فرایند مذکور ناگزیر دارای هم­پوشانی و نقاط مشترک فراوان می­باشند.

استفاده از پنجره­های دوجداره و تأثیر آن بر تهویه مناسب در فصل­های  پاییز و بهار، تابستان، زمستان (از چپ به راست)   

سنت طراحی با توجه به اقلیم برای ایجاد آسایش درون ساختمان به قوانین گرمایش محدود نمی­شد بلکه در بسیاری از اقلیم­ها معماران ملزم به طراحی فضایی خنک برای پدیدآوران شرایط مطلوب در داخل ساختمان بودند راه حل معمول در عصر حاضر یعنی استفاده از سیستم­های تهویه مطبوع هوا تنها فرایندی ناکارآمد درتقابل  با اقلیم به شمار می­رود و در عین حال همراه با مصرف زیاد انرژی می­باشد، که حتی به هنگام ارزانی و فراوانی انرژی به دلیل آلودگی از آن امری اشتباه بشمار می­آید.

- کاهش استفاده از منابع جدید

هر ساختمان باید به گونه­ای طراحی شود که استفاده از منابع جدید را به حداقل برساند و در پایان عمر مفید خود منبعی برای ایجاد سازه­های دیگر به وجود بیاورد. این استفاده مجدد می­تواند در مسیر استفاده از مصالح بازیافت شده یا فضاهای بازیافت شده شکل بگیرد. در اغلب مواردی که دسترسی به منابع جدید به حداقل می­رسد روش­هایی کشف می­شوند که با آنها می­توان ساختمان­هایی که برای یک منظوره ساخته شده­اند، برای مقاصد دیگر استفاده شوند. تغییر در بعضی از ساختمان­های قدیمی برای کاربری­های جدید می­تواند هزینه­ها و مشکلات خاصی را با خود همراه داشته باشد. با این حال مزایای حاصل از استفاده مجدد از این ساختمان­های بزرگ در کنار یکدیگر و درون یک محیط شهری می­تواند بر این مشکلات و هزینه­ها غلبه نماید. نوسازی ساختمان­های موجود در شهرهای بزرگ و کوچک همچنین می­تواند موجب حفاظت از منابع مورد استفاده جهت تخریب وبازسازی ساختمان­های موجود و بدین ترتیب جلوگیری از تخریب محیط شهری شود.

- ارتباط با طبیعت

ساختمان چه در داخل محیط شهری باشد وچه در یک محیط طبیعی­تر، ارتباط دادن آن با طبیعت به محیط طراحی شده روح وجان تازه می­بخشد وبازگشت به زندگی طبیعی را در خود دارد.

- درک تأثیرات محیطی

طراحی پایدار سعی در درک تأثیرات محیط از طریق ارزیابی وتحلیل سایت دارد. ارزیابی انرژی مصرفی، سمیت مصالح و تکنیک­های ساختمان­سازی. تأثیرات منفی محیطی را می­توان از طریق استفاده مصالح ساختمان­سازی پایدار، مصالح با سمیت کمتر و مصالح ساختمانی قابل بازیافت کاهش داد.

 


- احترام به کاربران

این اصل ارتباط اندکی با آلودگی محیطزیست و تخریب لایه ازن دارد اما فرآیند سبز برای تمام منابع مشترک در ساخت یک ساختمان کامل ارزش قائل است و انسان را از این مجموعه خارج نمی­داند. احترام به نیازهای انسانی و نیروی کار از دو جهت مورد توجه قرار می­گیرد. برای یک معمار حرفه­ای توجه به این نکته ضرورت دارد که ایمنی و سلامت مصالح و فرآیندهای شکل دهنده ساختمان به همان میزان که برای گارگران استفاده­کنندگان آن مهم است برای کل جامعه بشری نیز اهمیت بسزایی برخوردار می­باشد. معماران به وجود سم­های مختلف در سایت­های ساختمانی آگاه شدند واستفاده از مصالح خطرناک را ممنوع کرده­اند. شکل دیگر مشارکت انسانی، اشتراک و دخالت مثبت کاربران در فرآیند طراحی و ساخت است، که چنانچه به طور مؤثر بکار گرفته نشود یک منبع کارا ومفید به هدر رفته است.

- کل گرایی

تمامی اصول سبز، نیازمند مشارکت در روندی کل­گرا برای ساخت محیط مصنوع هستند. یک معماری پایدار یا سبز باید فراتر از یک ساختمان منفرد را شامل ­شود و باید شامل یک شکل پایدار از محیط شهری باشد. شهر، موجودی فراتر از مجموعه ساختمان­ها است. در حقیقت می­توان یک شهر را مجموعه­ای از سیستم­های در حال تعامل دید که دارای روح وکالبد می­باشند. در نتیجه اگر ساختمان­ها را مجزا در  نظر نگیریم می­توانیم همزمان با طر احی ساختمان سبز وپایدار، شهری پایدار داشته باشیم وچهره­ای سبز از شهر، برای آینده ترسیم کنیم.

نتیجه­گیری

احداث ساختمان با استفاده از فن­آوری به عنوان جزئی از محیط زیست، تنها یک تئوری نیست. ایجاد ساختمان­های سبز برای ادامه بقا و حفظ محیط زیست یک ضرورت است. طرح «ساختمان سبز» به این آسانی در تمام جوامع به مرحله اجرا در نخواهد آمد مگراین که به عنوان یک هدف اصلی و مهم در سر فصل کاری تمام طرح­های عمرانی قرار گیرد. باید ساخت چنین ساختمان­هایی به جای موارد تک ومعدود، به یک الگو تبدیل شود.

صرفه­جویی وبهینه­سازی مصرف انرژی وکاربرد انرژیهای پایدار در حال حاضر هیچگونه نقشی در فرهنگ ساختمانی کشور ندارد. علاوه بر آن در ساخت وسازهای مسکونی بخش خصوصی  وخصوصاً مسکونی طبقات مرفه ارقام نسبتاً بالایی در ساختمان صرف تزیینات افراطی وبی­اصالتی می­شود که عمدتاً به نام ابزاز سازی مشهور است. رویکردهای نوین زیبایی شناختی برای ایجاد دگرگونی وتحمل در اذهان عمومی وجایگزینی الگوهای زیستی مبتنی بر صرفه­جویی وبهینه­سازی مصرف واحترام به محیط طبیعی به جای الگوهای منحط رایج کنونی می­تواند مفید باشد. لازمه این امر آن است که معماران  بکوشند به جای دنباله روی در سلیقه عامیانه وبازاری پسند، ذوق وسلیقه عمومی را در جهات سازنده و مفید اجتماعی هدایت کنند.


گروه VIPHOME

مترجم : مرجان دین­پرور

عرشه فولادی
عرشه فولادی
اجرای انواع سقفهای رایج از قبیل : (عرشه فولادی) تیرچه کرومیت کامپوزیت فروش و اجرای گلمیخ اجاره دستگاه استادولدر (جوش گلمیخ) و ژنراتور فروش دستگاه جوش گلمیخ (استادولدینگ) رولفرمینگ با گام 65 و 75 و فروش ورق گالوانیزه عرشه فولادی با تاییدیه فنی از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن و استانداردهای BSI , ASTM ...
طراحی وساخت خانه های پیش ساخته با سیستم LSF
طراحی وساخت خانه های پیش ساخته با سیستم LSF
:سیتم وساختار سازه ای وساختمانیL.S.F یک سیستم مدرن وکارآمد ساختمانی است که مبتنی بر دانش وتکنولوژی روز دنیا در راستای نیازهای انسان و جامعه امروز ما طراحی شده است.سنخیت ودوست دار محیط زیست-تامین آرامش،آسایش وامنیت ساکنین به جهت عایق بودن ساختمان در مقابل گرما وسرما-مقاومت بسیار بالا در برابر زل ...
شرکت بام گستر دیبا
شرکت بام گستر دیبا
شرکت بام گستر دیبا با اندوخته تجربیات خود در زمینه اجرای سقف عرشه فولادی با بیش از 2 میلیون متر مربع تجربه کاری و همچنین با پیشینه و شعارمشتری مداری آمادگی دارد خدمات شایسته ای در زمینه تولید و اجرای سقف عرشه فولادی در کلیه نقاط کشور ارائه دهد.و همچنین در زمینه تولید و پیمانکاری اسکلت فلزی اماده ...
شرکت اطمینان اوج دماوند
شرکت اطمینان اوج دماوند
شرکت اطمینان اوج دماوند نصب، فروش، سرویس و نگهداری انواع آسانسور هیدرولیک و کششی فروش کلیه قطعات آسانسور به صورت کلی و جزئی دارای پروانه مونتاژ از وزارت صنایع جهت اخذ استاندارد عضو اتاق بازرگانی تهران و عضو سندیکای آسانسور و پله برقی ایران با بیش از ده سال سابقه کار و نصب بیش از یکصد دستگاه آ ...
فروش و تهاتر انواع مصالح جدید
فروش  و تهاتر انواع مصالح جدید
شرکت ساختمانی مهرسازه تامین کننده انواع مصالح نوین ساختمانی فروش عایق نانو رنگی و بی رنگ و سفید برای عایقکاری همه سطوح و مقاطع بصورت خرده و عمده سایت عایق های نانویی را بررسی بفرمایید: www.nanoisocover.com www.nanoisocover.persianblog.ir درب و پنجرهupvc تهاتر درب و پنجره upvc درب ضدسرقت ف ...
عایق رطوبتی حرارتی رنگی نانو 9801
عایق رطوبتی حرارتی رنگی نانو 9801
عایق های رطوبتی حرارتی رنگی نانوایزوکاور مناسب برای عایقکاری نما، عایقکاری نمای غربی و بارانگیر در شمال کشور، عایقکاری سقف شیبدار و شیروانی، عایقکاری روی ورق گالوانیزه،عایقکاری پشت بام های سیمانی و بتنی و ایزوگام شده، عایقکاری پشت بام های موزاییک شده، ترمیم عایق های قدیمی، مواد عایق درزگیر، ...
لامپ LED
لامپ LED
احتراما , افتخار دارد به استحضار برساند , این شرکت با توانمندی ارائه محصولات روشنایی گوناگون LED دارای استانداردهای معتبر بین المللی و ساخته شده از بهترین مواد و اجزا در زمینه روشنایی داخل ساختمان و فضای باز و هم چنین نورپردازی دکوراتیو جهت مراکز تجاری و ساختمانهای خاص با قابلیت مقاوم بودن د ...
صندلی آمفی تئاتر روژان
صندلی آمفی تئاتر روژان
چوب طرح روژان توليدكننده انواع صندلي های سالنهاي سينما، آمفي تئاتر و همايش طراح، مشاور و مجري دكوراسيون و معماري داخلي ، این شرکت با تکیه بر توانایی تولید وکیفیت بالا و قیمت مناسب بازار فروش خود را به خارج از مرزهای ایران گسترش داده است. کلمات کلیدی: نمایشگاه ساختمان ، نمایشگاه مبلمان اداری ، دکورا ...
تولید کننده کفپوش تاتامی و گرانول
تولید کننده کفپوش تاتامی و گرانول
فومیکا تولید کننده انواع فوم کفپوش عایق حرارت، کفپوش عایق رطوبت، کفپوش عایق صوتی، و انواع کفپوش‌ ورزشی تاتامی و کفپوش گرانول پارکی ، با فوم عایق حرارت و انرژی ، با هزینه ای اندک در مخارج انرژی صرفه جویی قابل توجهی کنید، وفوم عایق رطوبت ، فوم عایق صوتی، و فوم سایلنت برای زیرسازی کف پارکت و انواع ک ...
سقف کاذب کناف
سقف کاذب کناف
امروزه استفاده از سقف و دیوار کناف در اکثر ساختمانها فراگیر شده و نقش مهمی در زیبایی های معماری و دکوراسیون داخلی دارد. برخی از مهمترین دلایل استفاده از سقف کناف کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از انتقال حرارت و صدا در طبقات فوقانی، ایجاد فضای مناسب برای عبور تاسیسات، استفاده از نورپردازی مناسب و معمار ...
مرمت، عایق کاری آب‌بندی استخر روف گاردن و سطوح سنگ
مرمت، عایق کاری آب‌بندی استخر روف گاردن و سطوح سنگ
عایق کاری ایزولاسیون و آب بندی استخر ساختمان روف گاردن سرویس بهداشتی حمام سونا جکوزی پشت بام نمای ساختمان مرمت استخر و رفع ترک و نشت استخر لازم بذکر است در عایق و آب بندی ها از مواد و مایع آب بندی و ایزولاسیون که به صورت مایع عایق نانو است استفاده می شود و نیاز به تخریب نیست پخش و فر ...
آب بندی استخر
آب بندی استخر
آب بندی استخر آب بندی استخر با ماده مخصوص آب بندی این ماده بسیار قوی و موثر برای آب بندی استخر و پشت بام می باشد قابل استفاده بر روی سطوح سنگی ، سیمانی گچی و بتنی هرگونه آب بندی و عایق کاری ساختمان و استخر خود را به ما بسپارید انجام ایزولاسیون و عایقکاری در اسرع وقت ...
نمای hpl
نمای hpl
پوش کیش دفتر رسمی شرکت GENTAS ( ترکیه ) در ایران فروش ورق HPL با قیمتی بسیار مناسب و کیفیت بالا پوش کیش جهت فروش و عرضه محصولات hpl ( اچ پی ال ) از مراکز استانها نماینده فعال می پذیرد. اعطاء نمایندگی انحصاری به مراکز استانها بر اساس درخواست فوری رنگ و طرحهای در انبار آماده تحویل می باشد. ...
شرکت اکوآرک - طراحی و اجرا نمالامل کرتین وال
شرکت اکوآرک - طراحی و اجرا نمالامل کرتین وال
طراحی و اجرا نمالامل کرتین وال خدمات اجرا نما لامل کرتین والو برش کاری مونتاژلامل آلومینیومی پروفیل کرتین وال درپوش دار (فیس کپ ) و فریملس در کارخانه اختصاصی اکوآرک بر طبق نقشه های شاپ دراوینگ اکوآرک اجرای نمای لامل آلومینیومی کرتین وال فریم لس را با محاسبات دقیق وزن شیشه ، بار ناشی از سرعت و فشار ...
شرکت اکوآرک –طراحی اجرای نمای ورق آلومینیوم کامپوزیت
شرکت اکوآرک –طراحی  اجرای نمای ورق آلومینیوم کامپوزیت
طراحی و اجرای سیستم های نمای ساختمان با بیش از ده سال سابقه در زمینه اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت:   به روش هنگ Hang به روش فیکسFix     مزايای سيستم اجرای کامپوزيت به روش هنگ  آب بندی اين سيستم، به صورت مکانيکال و بدون نياز به لاستيک و چسب سيليکون می باشد.  از زيرسازی آلومينيومی جهت اجرای نما است ...
لوازم آشپزخانه مهسا
لوازم آشپزخانه مهسا
مهسا سادگی آشپزخانه ... ...
نماینده انحصاری شیرآلات زوکتیZUCCHETTI
نماینده انحصاری شیرآلات زوکتیZUCCHETTI
بازرگانی بهشتی وارد کننده شیرآلات زوکتی شیرآلات بهداشتی لوکس ZUCCHETTI ایتالیا کلکسیون طراحی مدرن وسوسه بر انگیز ولوکس ابر قدرت شیرآلات و کابین دوش در سراسر دنیا دوش های سقفی شیر سینک باران سقفی کابین دوش سونای بخار وان جکوزی ساخت کشور ایتالیا ZUCCHETTI 100%MADE IN ITALY instagram: ...
آببندی بتن
آببندی بتن
PIM† Type S عایق نفوذگر دائمی و محافظ ضد خوردگی بتن مایع نانو سیلیکاتی بر پایه آب و شفاف که با نفوذ خود تا حد اکثر 15 میلیمتر به لایه¬های زیرین سطوح مصالح باعث ایجاد خاصیت آببندی دائمی در آن می¬گردد . PIM† TypeS با کلیه سولفات¬ها ، CSH آزاد دربتن و شوره¬های موجود در بافت لایه¬هایی که ...
نمای مینرال
نمای مینرال
نمای مینرال ساختمان ...
ترمز پله-نوار ضد لغزش
ترمز پله-نوار ضد لغزش
ترمز پله ها  موادی ترکیبی( متشکل از 4 جزء) هستند با سطح زبر  که باعث جلوگیری از لیز خوردن افراد به هنگام تردد در راه پله ورمپ(سطح شیبدار) یا هر مکانی با کف لیز یا لغزنده می شوند.ترمز پله فیکس استپ قوی ترین نوع  از محصولات ضد لغزندگی  (استپ پله )در دنیا است که  برای پیشگیر ...
درب ضد سرقت ترکیه
درب ضد سرقت  ترکیه
شرکت ایسان درب تقدیم می کند درب ضد سرقت ترکیه 600 درب ضد سرقت چین 370 تا 420 درب اچ دی اف 58 درب ضد اب 120 درب پی وی سی با CNC 130 ...
تولید درب و پنجره -شرکت آریان آذرتجارت آرسین
 تولید درب و پنجره  -شرکت آریان آذرتجارت آرسین
شرکت آریان آذرتجارت آرسین در زمینه تولید درب و پنجره upvc، در حال فعالیت می‌باشد. سخنور 09149157616 areanazar_tejaratarseyan@yahoo.com ...
درب و کرکره اتوماتیک در تبریز
درب و کرکره اتوماتیک در تبریز
کرکره و درب اتوماتیک در تبریز  انتخاب دسته بندی آگهی دکوراسیون داخلی       تجهیزات آشپزخانه              اجاق گاز توکار              اجاق گاز مبله              خشک کن لباس              سینک ظرفشویی              فر آشپزخانه              ماشین ظرفشویی              ماشین لباسشویی              مایک ...
دریل‌ مگنت و مته های گردبر یوروبور هلند - نماینده انحصاری EUROBOOR
دریل‌ مگنت و مته های گردبر یوروبور هلند - نماینده انحصاری EUROBOOR
توضیحات : > آخرین تکنولوژی روز اروپا و ساخت کشور هلند با گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت صائین آریا نماینده انحصاری یوروبور هلند. > امکان سوراخکاری قطر 100 میلیمتر در ضخامت 100 میلیمتر در یک مرحله و بدون نیاز به پیش مته. > افزایش سرعت و کیفیت سوراخکاری. > امکان سوراخکاری تیر ورق، باکس ...
گچ سیوا و گچ ساتن SIVA - SATEN
 گچ سیوا و گچ ساتن      SIVA - SATEN
گچ سیوا : محصولی است با افزودنی های خاص که بعنوان گچ زیر کار بر روی سطوح مختلف از قبیل آجر - بتن - سفال - بلوک سیمانی و غیره به روش دستی و به آسانی قابل اجرا است این محصول بدلیل دارا بودن افزودنی های خاص یک نوع گچ سبک با خصوصیات عایق حرارتی و صوتی است . همچنین دارای مقاومت بیشتری در برابر رطوبت ...
نماینده اصلی فروش سیستم های اعلام حریق ساینا در ایران
نماینده اصلی فروش سیستم های اعلام حریق ساینا در ایران
گروه مهندسی ساتراپ سیستم نگار نماینده رسمی فروش سیستم های اعلام حریق استاندارد ساینا در ایران دتکتور دود 24 ولت دتکتور حرارت 24 ولت دتکتور مولتی 24 ولت دتکتور 9 ولت مستقل دود دتکتور 12 ولت جهت استفاده در سیستم دزدگیر و اعلام حریق سنسور نشت یاب گاز شهری ساینا دارای استاندارد و رله خروجی جهت ...
دربهای اتوماتیک گُلدِن دُر
دربهای اتوماتیک گُلدِن دُر
گُلدِن دُر ،فروش و اجرا و تعمیرانواع دربهای اتوماتیک و رول آپ پخش لوازم کرکره به همکاران محترم انواع جکهای پارکینگی ، بازویی و ریلی رول آپ با تیغه های آلومینیم و گالوانیزه انواع راهبند ایرانی و خارجی ...
ساخت ویلا و ساختمان تمام صنعتی و فوق مدرن (سبک، مرغوم به صرفه و ا
ساخت ویلا و ساختمان تمام صنعتی و فوق مدرن (سبک، مرغوم به صرفه و ا
روش ساخت s&chels شیوه ای نوین برای ساخت ساختمانهای مسکونی،ساختمانهای اداری و ،ساختمانهای تجاری با بکار گیری از جدیدترین ،مصالح ساختمانی نوین، و ،جدیدترین شیوه های ساخت ساز مدرن، می باشد. قابلیت مانور فراوان در ،طراحی معماری و دکوراسیون، و همچنین به کار گیری ،مصالح سبک، و مدرن در ساخت یکی دیگر از م ...
لیست قیمت کپسول و جعبه آتش نشانی و اعلام حریق
لیست قیمت کپسول و جعبه آتش نشانی و اعلام حریق
فروش انواع کپسول آتش نشانی با علامت استاندارد با قیمت بسیار مناسب . قیمت کپسول های پودر و گاز به شرح زیر است : یک کیلوگرم : 30000 تومان دو کیلوگرم : 38000 تومان سه کیلوگرم : 41000 تومان چهار کیلوگرم: 47000 تومان شش کیلوگرم: 52000 تومان دوازده کیلوگرم: 76000 ...
فروش تاور کرین
فروش تاور کرین
فروش فوری یا معاوضه : تاور کرین پتن / 20 تنR3 اصل فرانسه ، 8520 با ماشین یا ملک یا مصالح ساختمانی قیمت پایه : 800.000.000 تومان ...
فروش دوربین مداربسته
فروش دوربین مداربسته
شرکت ایده پرداز پرارین با بهره گیری از توان متخصصان حوزه سیستم های نظارت تصویری و با شناخت از نیازهای بازار ایران و خاورمیانه تاسیس گردیده است. شبکه توزیع و خدمات پس از فروش این شرکت در سراسر کشور حضور فعال داشته و آماده ارائه هرگونه خدمات به همکاران معزز و مشتریان گرامی می باشد. این شرکت باور دا ...
شرکت آریا صنعت آسانسور
شرکت  آریا صنعت آسانسور
این شرکت آمادگی دارد خدمات مشروحه ذیل را به عموم متقاضیان گرامی ارائه نماید: فروش انواع قطعات آسانسور مشاوره ، طراحی ، فروش ، نصب و راه اندازی انواع آسانسور به ارگانهای دولتی و اشخاص حقیقی یا حقوقی خدمات سرویس و نگهداری آسانسورهای ادارات دولتی و ساختمانهای خصوصی . بازسازی، نوسازی آسانسورهای قدیمی ...
Artex شرکت شهرام شیمی
Artex شرکت شهرام شیمی
تولید کننده نسل جدید رنگ و پوششهای نوین سطح و آب بند کننده ها و افزودنی بتن. پوشش های تکسچر و کنیتکس های آب پایه (آکریلیک) 1. رنگ های داخل ساختمان آکریلیک با پوشش دهی و کیفیت عالی (براق، نیمه براق، مات) 2. رنگ های نمای ساختمان آب گریز و غبار گریز (خودشور) 3. پوشش های شفاف جهت آب گریز و غبار گریز ...