پرینت
بازدید: ١٢٢٩

فناوری نانو و صنعت ساختمان


ساختمان با استفاده از فناوری نانو


مقدمه

تکنولوژی نانو علمی است که حدوداً از نیم قرن پیش وارد مباحث پژوهشی شده است در فناوری نانو باید خواص مواد را در مقیاس نانو بشناسیم و بدانیم که هر مادهای در هر اندازه­ای چه خواصی دارد. همچنین بتوانیم مواد را در آن مقیاس تولید کنیم و آن خواص را در کنترل خود داشته باشیم و بتوانیم از آنها استفاده کنیم و موادی با کارکرد جدید بسازیم که به مجموعه این فعالیت­ها فناوری نانو می­گویییم. و پژوهشگران متعددی در علوم مختلف برنامه­ های گستردهای در این زمینه ارائه داده­اند به عبارت دیگر فناوری نانو استفاده از ذرات بسیار ریز برای ایجاد مواد در مقیاس بزرگ می­باشد به طور کلی فناوری نانو به بررسی مواد در ابعاد نانومتر می پردازد که« یک نانومتر یک هزارم میکرون  برابر کوچکتر از موی انسان است» برای نانوتکنولوژی کاربردهای وسیعی را در زمینه ­های مختلف برشمرده­اند که کاربردهای این فناوری در صنعت ساخت و ساز تأثیرگذار می­باشد.


فناوری نانو در صنعت ساختمان

 استفاده از مواد نانو تکنولوژی و برنامه­های کاربردی در صنعت ساخت وساز بایستی سنجیده باشد که باعث افزایش خواص مواد و حفاظت از منابع انرژی شود. پیش بینی مصرف استفاده از انرژی بسیار مهم است «به عنوان مثال 41% انرژی در ایالت متحده استفاده می­شود» انرژی در ساختمانهای تجاری و خانه­های مسکونی به صورت برنامه­های کاربردی مانند حرارت، نور، تهویه مطبوع مصرف می­شود.  فناوری نانو در ساخت وساز تأثیر قابل توجهی در ارزیابی اقتصادی دارد. فناوری  نانو بخش بهبود دوام و عملکرد قطعات ساخت وساز، بهرهوری انرژی، ایمنی ساختمان، آسان شدن تعمیر ونگهداری و فراهم کردن وسایل راحت برای زندگی توسعه داده است.

مواد اصلی ساختمان سیمان، بتن وفولاد است که از فناوری نانو بهره­مند هستند، نانوسیلیس میکروسیلیس، نانو ساختار، نانو لوله کربنی (CNTs) ونانو کربنی(CNFs)  نانو ذراتی هستند که دارای ویژگی خودشفایی، دوام بسیار بالا، تصفیه هوا، مقاوم در برابر آتش و تمیز کردن آسان می­باشند همچنین  ذرات نانو باعث کاهش گازهای گلخانه­ای CO2 می­شود که در اثر تولید سیمان ایجاد می­شوند. فناوریی نانو سازه­های بتن فشرده، مواد کم وزن، شعله عقب انداز، خودشفایی، مواد ومصالح انعطاف پذیر مانند نانو کامپوزیتهای جدید در توسه فناوری ایجاد میکند. این فناوری تأثیر قابل توجهی بر روی شیشه و پنجره­ها دارد، برای اهداف بازاریابی این پنجره­ها را معمولاً پنجره هوشمند می­نامند که از ویژگیهای صرفه­ جویی در انرژی، تمیز کردن آسان، کنترل uv و پدیده فتوولتائیک(پدیدهای كه در اثر آن انرژی تابشی بطور مستقیم به انرژی الكتریكی تبدیل می­شود چند منظوره بهره­مند هستند. توسعه مواد با خواص عایق بهتر، سازه هوشمند برای بهینه­ سازی از انرژی یکی دیگر از خواص استفاده فناوری نانو می­باشد، عایقهای جدید به توسعه فناوری نانو کمک کرده­اند، این عایقها عبارتند از نانو فوم، نانو ساختار. یکی از معروفترین استفاده­های نانوتکنولوژی در طراحی سیستمهای هوشمند است.

بدين ترتيب به راحتي می توان تشخيص داد كه ما با دنيای تازه­ای به نام فناوری نانو روبرو هستیم. متخصصان علم نانو براين باورند كه بعد از توليد ماشينهای بخار موتور و توسعه IT فناوری اين علم افق­های تازه­ای را به دنيای انسان­ها بازخواهد كرد. فناوری نانو، قادراست مواد را تا اندازه­ای كوچک كند كه با دوباره­­سازی آنها بتوان مواد و فناوری­های جديدی را به دنيا عرضه نمود. برای مثال: گل رس و سراميک را می توان به ابعاد نانو درآورده و به صورت پودر با نانو پليمرها مخلوط كرده و در محيطی خنثی مصالحی سخت و مقاوم را كه نمونه آن تا به حال ديده نشده بوجود آورد.

کاربردهای نانو در صنعت ساختمان

فناوری نانو می­تواند برای فرآیندهای طراحی و ساخت و ساز دربسیاری از مناطق مورد استفاده قرار گیرد چرا که محصولات تولید فناوری نانو دارای بسیاری از ویژگیهای منحصر به فرد می­باشند. این ویژگی­ها می­توانند به طور قابل توجهی مشکلات ساخت و ساز حال حاضر را رفع نمایند و نیز ممکن است نیازها و سازمان فرآیند ساخت و ساز را تغییر دهند با توجه به جدید بودن این فناوری در صنعت ساختمانی، ابتدا به معرفی چند نمونه از کاربردهای نانوتکنولوژی در مصالح ساختمانی پرداخته می­شود.


سیمان وبتن


بتن یکی ازرایجترین مصالح ساختمانی می­باشد که به طور گسترده مورد استفاده قرار می­گیرد. تحقیقات انجام گرفته نشان می­دهد که بهره گیری از ذرات در مقیاس نانو باعث بهبود خواص مکانیکی و افزایش کیفیت بتن می­شود. به عنوان مثال "نانوسیلیس سبب بهبود تراکم ذرات می شود، استحکام بتن را افزایش می­دهد.... استفاده از دی اکسیدتیتانیوم سبب ایجاد خاصیت خودتمیز شوندگی و ضدعفونی  کنندگی بتن می­شود و رنگ سفید و درخشندگی به بتن می­بخشد"  نانوآلومینیوم نیز محصولی است که مقاومت فشاری بتن را تا حدودی افزایش می­دهد و با مقاومت بیشتر سازه در برابر بارهای  وارده پایداری بنا را افزایش می­دهد. نانوتیتانیوم نیز ازنفوذپذیری یون کلر در بتن و تخریب و خوردگی آرماتور جلوگیری کرده، نانوذرات مس مقاومت بتن در برابر سایش افزایش می­دهد، نقاط کوانتومی میانجیگری الکترون مؤثر در سلول خورشیدی می­کند یک منطقه خاص برای فناوری نانو در صنعت ساخت و ساز بتن ایجاد می­کند و استفاده از نانوذرات دوام افزایش مواد مرکب سیمانی را افزایش می­دهد بنابراین عمر ساختمان را افزایش می دهد.

 

فولاد

فولاد يكی از فلزات بسيار مهم در صنعت ساخت و ساز است. تحقيقات نشان داده است اضافه­ نمودن نانوذرات مس به فولاد از ناهمواریهای سطحی فولاد می­كاهد و باعث جوش­پذیری فولاد و افزایش مقاومت دربرابر خوردگی وشکل پذیری فولاد می­شود در نتيجه تعداد عوامل افزايش دهنده تنش و در نهايت ترک خوردگی­های ناشی از خستگی سازه­هايی مانند پلها و برجها، كه در آنها بارگذاری به طور متناوب انجام می­گيرد را محدود می سازد.


حسگرها

حسگرهای مبتنی بر فناوری نانو نيز می توانند به نوبه خود كاربردهای زيادی در سازه­های بتنی داشته باشند،  برای كنترل كيفيت و دوام بتن، اين حسگرها می­توانند برای هدف­های مختلفی نظير اندازه گيری چگالی، ميزان افت بتن، پارامترهای مؤثر در دوام بتن مانند: دما، رطوبت، غلظت كلر، PH، دی اكسيدكربن، تنش، خوردگی ميلگردها و ارتعاش طراحی شوند.


فناوری نانو و پوششهای ساختمانی

در سالیان اخیر محققان موفق به شناسایی ترکیباتی با خاصیت آنتی باکتریال شده­اند که این ترکیبات می­توانند از رشد و نمو باکتریها و قارچها و دیگر عوامل بیماری زا جلوگیری کنند، که با بکارگیری این ترکیبات در مواد و لعاب کاشی و سرامیک­های بهداشتی واستفاده از آنها در اماکن عمومی نظیر بیمارستانها از انتشار و بیمار زایی باکتری­ها ممانعت به عمل آورد. یکی دیگر از خواص سطوح فوتوکاتالیست مانند سطوح حاوی اکسید تیتانیوم خاصیت ضد باکتری آنها است که ناشی از قابلیت این مواد به منظور شکستن مولکولهای آلی است. یکی دیگر از ذرات نانومتری که می­توانند در سطوح خاصیت ضد باکتری داشته باشند نانوذرات نقره هستند که خاصیت بالای ضد باکتری دارند و دربسیار از سطوح خصوصاً سطوح مورد استفاده در سرویس­های بهداشتی می­توانند مورد استفاده قرار گیرند.

 مهم ترین مزایای استفاده از نانوپوشش­ها عبارت است از ایجاد پوشش عایق مناسب عدم نفوذ عوامل خوردگی به داخل این پوششها، افزایش مقاومت دربرابر انتقال حرارت، افزایش مقاومت در برابر خوردگی سایش و پوسیدگی و خاصیت خودتمیز شوندگی این سطوح . نانوپوشش­های ساختمان در سطوح داخلی و خارجی ساختمانها ازجمله: سطوح شيشه ای، پلاستيكی چوبی، فولادی، سنگی، آجری، كاشی، سراميكی، سيمانی و بتنی و ... استفاده می شوند.


نانو پوشش­های سنگ وچوب


اين نانوپوشش­های آنتی باكتريال، مقاوم در برابر آب، هوا، مواد ارگانيكی و غير ارگانيكی هستند و يكی از پوشش­های اصلی صنعت ساختمان به شمارمی­روند. نانوپوشش­های سنگ و چوب تركيباتی هستند كه ضمن حفظ ظاهر اصلی سطح باعث عدم ايجاد چسبندگی در سطح شده و آب، چربی و ساير و آلودگی­ها را از سطح دفع می كنند .ضمناً نانوپوشش­های سنگ وچوب برای سطوح سنگی نفوذپذيركه خاصيت مكندگی دارند نيز موارد استفاده بسياری دارند .

تركيبات اين نانوپوشش­ها معمولاً شامل الماس، نقره، شيشه و سرامیک می­باشند و باتوجه به موارد مصرف ممكن است متفاوت باشند، اما در اكثر آن ها فاز حامل آب والكل است. نانوپوشش­های سنگ وچوب در سطوح چوبی، آجرها، سرامیک­ها، ماسه سنگ­ها وبتن گازی، کاشیها و لوحهای سنگی و شیشه استفاده می­شود.


                                      

نانو پوسته کوچک سنگ

مزيت ها:

پوشش سطوح منفذدار، حفظ تنفس سطوح، حفظ سطوح در برابر عوامل محيطی، امكان تميز شدن لكهااز جمله:  چربی­ها و روغن­ها با آب، جلوگيری از ايجاد كپک، جلبک و مشابه آنها و محافظت سطوح از تأثير نم وكثيفی­ها.


نانوشیشه ­ها و محافظت در برابر UV

از دیگر کاربردهای فناوری نانو در صنعت ساختمان می توان به ساخت شیشه­ های مبتنی بر فناوری نانو اشاره کرد. از جمله کاربردهای فناوری نانو مرتبط با تولیدات شیشه­ای می توان به پوشش­های خود تمیز شونده، شیشه ­های کنترل کننده انرژی و شیشه­ های محافظ در برابرآتش  اشاره کرد.

 به منظور محافظت افراد و همچنین لوازم داخلی ساختمان از تابش نور UV خورشید شیشه ­هایی با استفاده از تکنولوژی نانو ابداع شده ­است. در این شیشه­ ها ذرات نانومتری مانند اکسید روی که خاصیت فیلتر کردن نور UV را دارا هستند استفاده می­شود. از آنجا که اندازه ذرات مورد استفاده کمتر از 11 نانومتر است بنابراین نور مرئی توسط این ذرات پراکنده نمی­شود و بنابراین در مقابل نور مرئی خورشید شفاف هستند درحالی که نور UV را جذب می­کنند.


- شیشههای خود تمیز شونده

دراين نوع نانوپوشش­ها سطح هيدروفيل آنها از تأثير نور خورشيد يک فوتوكاتاليست تشكيل داده وآب جمع شده در سطح، در مقابل نيروی جاذبه زمين ميزان آب و هوا را بر روی خود افزايش داده و بدين ترتيب آب جمع شده در سطح تماماً پخش شده و بخودی خود امكان تميز شدن را بوجود می­آورد .نانو پوشش­های استفاده شده بر روی شيشه پس از شش هفته خاصيت خود تميزشوندگی را از خود نشان می دهند .بنا به گفته متخصصین نانو ذرات TiO2 موجود در اين نانوپوشش­ها دارای دو خاصيت است: يكی از آن­ها فوق العاده هيدروفيل بودن آن است، ديگر آن كه دارای خاصيت ضد لک و ضد عفونی كنندگی است، زیرا TiO2 قادر به شكستن و تجزيه آلاينده­های آلی است .اين تأثير پس از گذشت چند هفته در شيشه ايجاد می­شود، زيرا تيتانيوم دی اكسايد بايد در داخل ماتريس شيشه جايگزين شده، و شيشه­ها را از كثيفی­های موجود رها كرده و سپس كثيفی­های محيط را به صورت كاتاليتيک تجزيه نموده و از بين ببرد خاصيت پخش شوندگی مساوی آب در سطح باعث می­شود بدون اينكه لكه­ای باقی بماند سطح ازكثيفی­ها عاری شود.

 

 - شيشه های كنترل كننده انرژی

اين نوع شيشه­ها ضمن دارا بودن تنوع در رنگ و ساير خصوصيات، قادرند با كاهش شديد امواج ماوراء بنفش و مادون قرمز عبوری و تنظيم عبور نور مرئی، در زمستان تا 85 درصد و در تابستان تا  80 درصد ازهدر رفتن انرژی داخل ساختمان جلوگيری كرده و در صرفه جوئی مصرف انرژی، نقش بسزائی داشته باشند.

 - شيشه های محافظ در برابر آتش

شيشه­های محافظ در برابر آتش نيز يكی ديگر از دست­آوردهای فناوری نانو است اين محصول از طريق قراردادن يک لايه شفاف محتوای نانوذرات سيليس (sio2) در ميان دو صفحه شيشه ای ساخته می­شود كه در هنگام گرم شدن شيشه اين لايه شفاف تبديل به محافظی سخت، تيره و مقاوم در برابر آتش می­شود.


                                                                   

رنگ­های خود تمیز شونده

از دیگر کاربردهای فناوری نانو در صنعت ساختمان می­توان به تولید رنگ­های خود تمیز شونده و ضد خراش با ساختار نانو اشاره کرد. رنگ­های خود تمیز شونده، ضد خراش یا بسیار آب گریز ساختارها و الگوهای نانومتری هستند که می توانند از طریق نورآفتاب و یا آب باران و بدون صرف هیچ هزینه­ای تمیز شوند.

سلولهای فتوولتاییک

تبدیل نور خورشید به الکتریسیته از میان یک سلول فتوولتاتیک (PVS) بطور معمول یک سلول خورشیدی نامیده می شود. اما هزینه زیاد تولید آنها، تولید گازهای سمی و آلاینده در فرآیند ساخت آنها نوسان شدید ولتاژ تولیدیشان با تغییر نور و كاهش بازده این سلولها با تغییر زاویه نور، عواملی هستند كه مانع ازاستقبال عمومی آنها در كشور ما شده است. این در حالی است كه با پیشرفت نانو تكنولوژی و شبیه سازی فرآیند فتوسنتز در گیاهان، نسل جدیدی از فتوولتائیک­های ارزان قیمت با بازده بالا تولید شده است.

نتیجه­گیری

در این مقاله تأثیر مواد و مصالح فناوری نانو در بهبود كیفیت ساختمان­ها بهره گرفته از مصالح نانو مورد بررسی قرار گرفت. هدف از بررسی مواد و مصالح در مقیاس نانو، بدست آوردن طبقه جدیدی از مصالح ساختمانی است که دارای عملکرد بالا می باشند. از آنجایی که هدف معماری روز دنیا صرفه­ جویی در مصرف انرژی و کاهش استفاده از منابع تجدید ناپذیر، تقویت و افزایش عمر بنا  کاهش آلودگی­های زیست محیطی و نیز کاهش هزینه­ ها می­باشد و با توجه به اینکه امروزه پیشرفت نانو تکنولوژی روش­های جدید ساخت اشیا را با هزینه کمتر و کیفیت و دوام بهتر مهیا می­کند و صرف انرژی کمتری را نیز باعث می شود، لذا گامی مؤثر درراستای پیشبرد اهداف ساخت پایدار که از مباحث مطرح در صنعت ساختمان میباشد، به حساب می­آید.


گروه VIPHOME

مترجم :مرجان دین­پرور

عرشه فولادی
عرشه فولادی
اجرای انواع سقفهای رایج از قبیل : (عرشه فولادی) تیرچه کرومیت کامپوزیت فروش و اجرای گلمیخ اجاره دستگاه استادولدر (جوش گلمیخ) و ژنراتور فروش دستگاه جوش گلمیخ (استادولدینگ) رولفرمینگ با گام 65 و 75 و فروش ورق گالوانیزه عرشه فولادی با تاییدیه فنی از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن و استانداردهای BSI , ASTM ...
طراحی وساخت خانه های پیش ساخته با سیستم LSF
طراحی وساخت خانه های پیش ساخته با سیستم LSF
:سیتم وساختار سازه ای وساختمانیL.S.F یک سیستم مدرن وکارآمد ساختمانی است که مبتنی بر دانش وتکنولوژی روز دنیا در راستای نیازهای انسان و جامعه امروز ما طراحی شده است.سنخیت ودوست دار محیط زیست-تامین آرامش،آسایش وامنیت ساکنین به جهت عایق بودن ساختمان در مقابل گرما وسرما-مقاومت بسیار بالا در برابر زل ...
شرکت بام گستر دیبا
شرکت بام گستر دیبا
شرکت بام گستر دیبا با اندوخته تجربیات خود در زمینه اجرای سقف عرشه فولادی با بیش از 2 میلیون متر مربع تجربه کاری و همچنین با پیشینه و شعارمشتری مداری آمادگی دارد خدمات شایسته ای در زمینه تولید و اجرای سقف عرشه فولادی در کلیه نقاط کشور ارائه دهد.و همچنین در زمینه تولید و پیمانکاری اسکلت فلزی اماده ...
شرکت اطمینان اوج دماوند
شرکت اطمینان اوج دماوند
شرکت اطمینان اوج دماوند نصب، فروش، سرویس و نگهداری انواع آسانسور هیدرولیک و کششی فروش کلیه قطعات آسانسور به صورت کلی و جزئی دارای پروانه مونتاژ از وزارت صنایع جهت اخذ استاندارد عضو اتاق بازرگانی تهران و عضو سندیکای آسانسور و پله برقی ایران با بیش از ده سال سابقه کار و نصب بیش از یکصد دستگاه آ ...
فروش و تهاتر انواع مصالح جدید
فروش  و تهاتر انواع مصالح جدید
شرکت ساختمانی مهرسازه تامین کننده انواع مصالح نوین ساختمانی فروش عایق نانو رنگی و بی رنگ و سفید برای عایقکاری همه سطوح و مقاطع بصورت خرده و عمده سایت عایق های نانویی را بررسی بفرمایید: www.nanoisocover.com www.nanoisocover.persianblog.ir درب و پنجرهupvc تهاتر درب و پنجره upvc درب ضدسرقت ف ...
عایق رطوبتی حرارتی رنگی نانو 9801
عایق رطوبتی حرارتی رنگی نانو 9801
عایق های رطوبتی حرارتی رنگی نانوایزوکاور مناسب برای عایقکاری نما، عایقکاری نمای غربی و بارانگیر در شمال کشور، عایقکاری سقف شیبدار و شیروانی، عایقکاری روی ورق گالوانیزه،عایقکاری پشت بام های سیمانی و بتنی و ایزوگام شده، عایقکاری پشت بام های موزاییک شده، ترمیم عایق های قدیمی، مواد عایق درزگیر، ...
لامپ LED
لامپ LED
احتراما , افتخار دارد به استحضار برساند , این شرکت با توانمندی ارائه محصولات روشنایی گوناگون LED دارای استانداردهای معتبر بین المللی و ساخته شده از بهترین مواد و اجزا در زمینه روشنایی داخل ساختمان و فضای باز و هم چنین نورپردازی دکوراتیو جهت مراکز تجاری و ساختمانهای خاص با قابلیت مقاوم بودن د ...
صندلی آمفی تئاتر روژان
صندلی آمفی تئاتر روژان
چوب طرح روژان توليدكننده انواع صندلي های سالنهاي سينما، آمفي تئاتر و همايش طراح، مشاور و مجري دكوراسيون و معماري داخلي ، این شرکت با تکیه بر توانایی تولید وکیفیت بالا و قیمت مناسب بازار فروش خود را به خارج از مرزهای ایران گسترش داده است. کلمات کلیدی: نمایشگاه ساختمان ، نمایشگاه مبلمان اداری ، دکورا ...
تولید کننده کفپوش تاتامی و گرانول
تولید کننده کفپوش تاتامی و گرانول
فومیکا تولید کننده انواع فوم کفپوش عایق حرارت، کفپوش عایق رطوبت، کفپوش عایق صوتی، و انواع کفپوش‌ ورزشی تاتامی و کفپوش گرانول پارکی ، با فوم عایق حرارت و انرژی ، با هزینه ای اندک در مخارج انرژی صرفه جویی قابل توجهی کنید، وفوم عایق رطوبت ، فوم عایق صوتی، و فوم سایلنت برای زیرسازی کف پارکت و انواع ک ...
سقف کاذب کناف
سقف کاذب کناف
امروزه استفاده از سقف و دیوار کناف در اکثر ساختمانها فراگیر شده و نقش مهمی در زیبایی های معماری و دکوراسیون داخلی دارد. برخی از مهمترین دلایل استفاده از سقف کناف کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از انتقال حرارت و صدا در طبقات فوقانی، ایجاد فضای مناسب برای عبور تاسیسات، استفاده از نورپردازی مناسب و معمار ...
مرمت، عایق کاری آب‌بندی استخر روف گاردن و سطوح سنگ
مرمت، عایق کاری آب‌بندی استخر روف گاردن و سطوح سنگ
عایق کاری ایزولاسیون و آب بندی استخر ساختمان روف گاردن سرویس بهداشتی حمام سونا جکوزی پشت بام نمای ساختمان مرمت استخر و رفع ترک و نشت استخر لازم بذکر است در عایق و آب بندی ها از مواد و مایع آب بندی و ایزولاسیون که به صورت مایع عایق نانو است استفاده می شود و نیاز به تخریب نیست پخش و فر ...
آب بندی استخر
آب بندی استخر
آب بندی استخر آب بندی استخر با ماده مخصوص آب بندی این ماده بسیار قوی و موثر برای آب بندی استخر و پشت بام می باشد قابل استفاده بر روی سطوح سنگی ، سیمانی گچی و بتنی هرگونه آب بندی و عایق کاری ساختمان و استخر خود را به ما بسپارید انجام ایزولاسیون و عایقکاری در اسرع وقت ...
نمای hpl
نمای hpl
پوش کیش دفتر رسمی شرکت GENTAS ( ترکیه ) در ایران فروش ورق HPL با قیمتی بسیار مناسب و کیفیت بالا پوش کیش جهت فروش و عرضه محصولات hpl ( اچ پی ال ) از مراکز استانها نماینده فعال می پذیرد. اعطاء نمایندگی انحصاری به مراکز استانها بر اساس درخواست فوری رنگ و طرحهای در انبار آماده تحویل می باشد. ...
شرکت اکوآرک - طراحی و اجرا نمالامل کرتین وال
شرکت اکوآرک - طراحی و اجرا نمالامل کرتین وال
طراحی و اجرا نمالامل کرتین وال خدمات اجرا نما لامل کرتین والو برش کاری مونتاژلامل آلومینیومی پروفیل کرتین وال درپوش دار (فیس کپ ) و فریملس در کارخانه اختصاصی اکوآرک بر طبق نقشه های شاپ دراوینگ اکوآرک اجرای نمای لامل آلومینیومی کرتین وال فریم لس را با محاسبات دقیق وزن شیشه ، بار ناشی از سرعت و فشار ...
شرکت اکوآرک –طراحی اجرای نمای ورق آلومینیوم کامپوزیت
شرکت اکوآرک –طراحی  اجرای نمای ورق آلومینیوم کامپوزیت
طراحی و اجرای سیستم های نمای ساختمان با بیش از ده سال سابقه در زمینه اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت:   به روش هنگ Hang به روش فیکسFix     مزايای سيستم اجرای کامپوزيت به روش هنگ  آب بندی اين سيستم، به صورت مکانيکال و بدون نياز به لاستيک و چسب سيليکون می باشد.  از زيرسازی آلومينيومی جهت اجرای نما است ...
لوازم آشپزخانه مهسا
لوازم آشپزخانه مهسا
مهسا سادگی آشپزخانه ... ...
نماینده انحصاری شیرآلات زوکتیZUCCHETTI
نماینده انحصاری شیرآلات زوکتیZUCCHETTI
بازرگانی بهشتی وارد کننده شیرآلات زوکتی شیرآلات بهداشتی لوکس ZUCCHETTI ایتالیا کلکسیون طراحی مدرن وسوسه بر انگیز ولوکس ابر قدرت شیرآلات و کابین دوش در سراسر دنیا دوش های سقفی شیر سینک باران سقفی کابین دوش سونای بخار وان جکوزی ساخت کشور ایتالیا ZUCCHETTI 100%MADE IN ITALY instagram: ...
آببندی بتن
آببندی بتن
PIM† Type S عایق نفوذگر دائمی و محافظ ضد خوردگی بتن مایع نانو سیلیکاتی بر پایه آب و شفاف که با نفوذ خود تا حد اکثر 15 میلیمتر به لایه¬های زیرین سطوح مصالح باعث ایجاد خاصیت آببندی دائمی در آن می¬گردد . PIM† TypeS با کلیه سولفات¬ها ، CSH آزاد دربتن و شوره¬های موجود در بافت لایه¬هایی که ...
نمای مینرال
نمای مینرال
نمای مینرال ساختمان ...
ترمز پله-نوار ضد لغزش
ترمز پله-نوار ضد لغزش
ترمز پله ها  موادی ترکیبی( متشکل از 4 جزء) هستند با سطح زبر  که باعث جلوگیری از لیز خوردن افراد به هنگام تردد در راه پله ورمپ(سطح شیبدار) یا هر مکانی با کف لیز یا لغزنده می شوند.ترمز پله فیکس استپ قوی ترین نوع  از محصولات ضد لغزندگی  (استپ پله )در دنیا است که  برای پیشگیر ...
درب ضد سرقت ترکیه
درب ضد سرقت  ترکیه
شرکت ایسان درب تقدیم می کند درب ضد سرقت ترکیه 600 درب ضد سرقت چین 370 تا 420 درب اچ دی اف 58 درب ضد اب 120 درب پی وی سی با CNC 130 ...
تولید درب و پنجره -شرکت آریان آذرتجارت آرسین
 تولید درب و پنجره  -شرکت آریان آذرتجارت آرسین
شرکت آریان آذرتجارت آرسین در زمینه تولید درب و پنجره upvc، در حال فعالیت می‌باشد. سخنور 09149157616 areanazar_tejaratarseyan@yahoo.com ...
درب و کرکره اتوماتیک در تبریز
درب و کرکره اتوماتیک در تبریز
کرکره و درب اتوماتیک در تبریز  انتخاب دسته بندی آگهی دکوراسیون داخلی       تجهیزات آشپزخانه              اجاق گاز توکار              اجاق گاز مبله              خشک کن لباس              سینک ظرفشویی              فر آشپزخانه              ماشین ظرفشویی              ماشین لباسشویی              مایک ...
دریل‌ مگنت و مته های گردبر یوروبور هلند - نماینده انحصاری EUROBOOR
دریل‌ مگنت و مته های گردبر یوروبور هلند - نماینده انحصاری EUROBOOR
توضیحات : > آخرین تکنولوژی روز اروپا و ساخت کشور هلند با گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت صائین آریا نماینده انحصاری یوروبور هلند. > امکان سوراخکاری قطر 100 میلیمتر در ضخامت 100 میلیمتر در یک مرحله و بدون نیاز به پیش مته. > افزایش سرعت و کیفیت سوراخکاری. > امکان سوراخکاری تیر ورق، باکس ...
گچ سیوا و گچ ساتن SIVA - SATEN
 گچ سیوا و گچ ساتن      SIVA - SATEN
گچ سیوا : محصولی است با افزودنی های خاص که بعنوان گچ زیر کار بر روی سطوح مختلف از قبیل آجر - بتن - سفال - بلوک سیمانی و غیره به روش دستی و به آسانی قابل اجرا است این محصول بدلیل دارا بودن افزودنی های خاص یک نوع گچ سبک با خصوصیات عایق حرارتی و صوتی است . همچنین دارای مقاومت بیشتری در برابر رطوبت ...
نماینده اصلی فروش سیستم های اعلام حریق ساینا در ایران
نماینده اصلی فروش سیستم های اعلام حریق ساینا در ایران
گروه مهندسی ساتراپ سیستم نگار نماینده رسمی فروش سیستم های اعلام حریق استاندارد ساینا در ایران دتکتور دود 24 ولت دتکتور حرارت 24 ولت دتکتور مولتی 24 ولت دتکتور 9 ولت مستقل دود دتکتور 12 ولت جهت استفاده در سیستم دزدگیر و اعلام حریق سنسور نشت یاب گاز شهری ساینا دارای استاندارد و رله خروجی جهت ...
دربهای اتوماتیک گُلدِن دُر
دربهای اتوماتیک گُلدِن دُر
گُلدِن دُر ،فروش و اجرا و تعمیرانواع دربهای اتوماتیک و رول آپ پخش لوازم کرکره به همکاران محترم انواع جکهای پارکینگی ، بازویی و ریلی رول آپ با تیغه های آلومینیم و گالوانیزه انواع راهبند ایرانی و خارجی ...
ساخت ویلا و ساختمان تمام صنعتی و فوق مدرن (سبک، مرغوم به صرفه و ا
ساخت ویلا و ساختمان تمام صنعتی و فوق مدرن (سبک، مرغوم به صرفه و ا
روش ساخت s&chels شیوه ای نوین برای ساخت ساختمانهای مسکونی،ساختمانهای اداری و ،ساختمانهای تجاری با بکار گیری از جدیدترین ،مصالح ساختمانی نوین، و ،جدیدترین شیوه های ساخت ساز مدرن، می باشد. قابلیت مانور فراوان در ،طراحی معماری و دکوراسیون، و همچنین به کار گیری ،مصالح سبک، و مدرن در ساخت یکی دیگر از م ...
لیست قیمت کپسول و جعبه آتش نشانی و اعلام حریق
لیست قیمت کپسول و جعبه آتش نشانی و اعلام حریق
فروش انواع کپسول آتش نشانی با علامت استاندارد با قیمت بسیار مناسب . قیمت کپسول های پودر و گاز به شرح زیر است : یک کیلوگرم : 30000 تومان دو کیلوگرم : 38000 تومان سه کیلوگرم : 41000 تومان چهار کیلوگرم: 47000 تومان شش کیلوگرم: 52000 تومان دوازده کیلوگرم: 76000 ...
فروش تاور کرین
فروش تاور کرین
فروش فوری یا معاوضه : تاور کرین پتن / 20 تنR3 اصل فرانسه ، 8520 با ماشین یا ملک یا مصالح ساختمانی قیمت پایه : 800.000.000 تومان ...
فروش دوربین مداربسته
فروش دوربین مداربسته
شرکت ایده پرداز پرارین با بهره گیری از توان متخصصان حوزه سیستم های نظارت تصویری و با شناخت از نیازهای بازار ایران و خاورمیانه تاسیس گردیده است. شبکه توزیع و خدمات پس از فروش این شرکت در سراسر کشور حضور فعال داشته و آماده ارائه هرگونه خدمات به همکاران معزز و مشتریان گرامی می باشد. این شرکت باور دا ...
شرکت آریا صنعت آسانسور
شرکت  آریا صنعت آسانسور
این شرکت آمادگی دارد خدمات مشروحه ذیل را به عموم متقاضیان گرامی ارائه نماید: فروش انواع قطعات آسانسور مشاوره ، طراحی ، فروش ، نصب و راه اندازی انواع آسانسور به ارگانهای دولتی و اشخاص حقیقی یا حقوقی خدمات سرویس و نگهداری آسانسورهای ادارات دولتی و ساختمانهای خصوصی . بازسازی، نوسازی آسانسورهای قدیمی ...
Artex شرکت شهرام شیمی
Artex شرکت شهرام شیمی
تولید کننده نسل جدید رنگ و پوششهای نوین سطح و آب بند کننده ها و افزودنی بتن. پوشش های تکسچر و کنیتکس های آب پایه (آکریلیک) 1. رنگ های داخل ساختمان آکریلیک با پوشش دهی و کیفیت عالی (براق، نیمه براق، مات) 2. رنگ های نمای ساختمان آب گریز و غبار گریز (خودشور) 3. پوشش های شفاف جهت آب گریز و غبار گریز ...