پرینت
بازدید: ۶٣٩

لیکا چیست

لیکا یا سبک‌دانهصنعتی از پوسته سرامیکی سبک و هسته‌ای کندوشکل تشکیل شده که از حرارت دادن گل رس در دمای ۱۱۰۰تا ۱۲۰۰درجه سانتی‌گراد در یک کورهٔ چرخان، تولید می‌شود. گلوله‌های مدور لیکا هنگام خروج از کوره گردان، در اندازه‌های حدود ۰تا ۳۲م‌م با چگالی بالک تقریبی ۳۵۰kg/m³ هستند. بنا بر مورد استفاده لیکا آن را در اندازه‌های مختلف تولید می‌کنند.

 

واژه لیکا (Leca) کوتاه‌شده عبارت Light Expanded Clay Aggregate (سبک‌دانهٔ رس منبسط‌شده) است.

لیکا در فارسی به سبکدانه صنعتی نیز مشهور است.

 

وجه تسمیه

واژه لیکا از عبارت light expanded clay aggregate به معنی دانه رس سبک منبسط شده گرفته شده است. این دانه‌ها از انبساط خاک رس در کوره‌های گردان با حرارتی حدود ۱۲۰۰درجه سانتیگراد بدست می‌آیند. دانه‌های لیکا دارای شکل تقریبا گرد و سطح زبر و ناهموارند. رویه میکروسکوپی خارجی دانه‌ها دارای خلل و فرج ریز و قهوه‌ای رنگ و بخش داخلی دانه‌ها دارای بافت سلولی سیاه رنگ می‌باشد. مجموعه‌ای از ویژگی‌های قابل توجه مانند وزن کم، هدایت حرارتی پایین، افت صوتی مناسب، مقاومت در برابر آتش، دوام و پایداری شیمیایی سبب گسترش کاربردهای این سنگدانه‌های مصنوعی در صنعت ساختمان، طرح‌های عمرانی، کشاورزی، محیط زیست، راهسازی شده است.

محصولات لیکا

دانه کشاورزی

ملات لیکا

بلوک لیکا بلوک لیکا

سبکدانه لیکا سبکدانه صنعتی

 

دانه کشاورزی

لیکا پون دارای مزایای بی شماری می‌باشد که از آن جمله می‌توان به موارد مهم زیر اشاره نمود:

جایگزین مناسب خاک

ذخیره‌سازی آب توسط لیکا پون

تهویه ریشه به نحو مطلوب

زیبایی ظاهر لیکا پون در مقایسه با خاک

عدم نیاز به زیر گلدانی در گلدانهای آپارتمانی

عاری از هر نوع آفات و بیماریها.

 

ملات لیکا

ملات از خوب مخلوط کردن یک جسم چسباننده مانند سیمان یا گچ و یک جسم پرکننده مانند دانه‌های ریز و درشت سبکدانه یا ماسه تهیه می‌شود. ملات خشک پلاستر (اندودکاری)، بنایی (آجرچینی) و ملات با جذب آب کم تهیه شده در مجموعه صنعتی لیکا، از نوع ملات با پایه سیمانی هستند که از دانه‌های سبک لیکا تهیه شده‌اند. ملات سیمانی لیکا در سه دسته پلاستر (اندودکاری)، بنایی (آجرچینی) و ملات با جذب آب کم تولید می‌شود.

 

ملات بنایی

ملات بنایی جهت رگ چینی انواع بلوک و آجر بکار می‌رود. یکی از نقاط ضعف در سازه‌های ساخته شده با مصالح بنایی، ملات چسباننده می‌باشد. ملات‌های تولید شده با شیوه تولید سنتی در کارگاه‌ها فاقد کیفیت بوده و از طرفی به عنوان پل حرارتی با حداقل پوشش ۱۰٪از سطح کل ساختمان، شرایط نامناسبی را به جهت هدردهی انرژی فراهم می‌آورد، در حالیکه با استفاده از ملات لیکا می‌توان علاوه بر داشتن ملاتی با ویژگی‌های مطلوب از هدر رفتن انرژی در ساختمان جلوگیری نمود.

 

ملات پلاستر

ملات پلاستر به دو صورت سفید یا خاکستری و همین طور نرمه و درشت بر اساس سفارش مشتری قابل ارائه است. این ملات با توجه به ترکیبات ممتاز خود در محیط‌های بسیار گرم دچار ترک‌های انقباضی نمی‌شود. بنابراین نمایی یکدست و بدون ترک ایجاد می‌شود. عدم وجود ترکهای انقباضی ناشی از یکی از مشخصه‌های برتر سبکدانه لیکا به نام عمل آوری داخلی بوده، بدین صورت که دانه لیکا در زمان ساختن ملات آب اضافی ملات را جذب می‌کند و در طول فعالیت سیمانی شدن به عنوان یک منبع داخلی به بتن باز پس می‌دهد.

 

ملات با جذب آب کم

این ملات با دارا بودن تمام خواص و مزایایی که جهت ملات لیکا ذکر شد، دارای جذب آب بسیار پایین می‌باشد. بنابراین در تمام مواردی که مقاومت در برابر نفوذ آب یک مزیت است قابل استفاده است. ملات با جذب آب کم می‌تواند با گیرش سریع جهت پلاستر و یا با گیرش معمولی جهت استفاده‌های بنایی عرضه شود. جذب آب در ملات آماده نرمال لیکا بین ۱۰تا ۱۲درصد وزنی می‌باشد که در صورت استفاده و اجرای درست از ملات با جذب آب پایین این عدد بین ۲تا ۳درصد وزنی می‌گردد. در صورت نفوذ آب به داخل ملات پودر افزودنی آب بند کننده موجود در منافذ موئینه با آن ترکیب شده و تشکیل ژلی را می‌دهد که مانع از خروج آب از بتن می‌گردد و در واقع این افزودنی ارتباط بین منافذ موئینه بتن را قطع می‌کند.

 

ویژگیهای انواع ملات لیکا

۱. سبکی، دارای وزنی برابر نصف ملات‌های مورد استفاده در ساختمان

۲. عایق حرارتی و صوتی مناسب

۳. اطمینان از کیفیت محصول و همگنی ملات بدست آمده

۴. کارپذیری مناسب

۵. استفاده سریع و آسان در تمام مناطق (سهولت حمل)

۶. ترکیب مناسب با بلوک‌های سبک

۷. فاقد مواد آلی و زیان‌آور

۸. مقاوم در برابر یخبندان

۹. افت اسلامپ بسیار کم

۱۰. به حداقل رساندن ترک‌های انجاد شده

۱۱. فراهم آوردن شرایط مناسب عمل‌آوری، به دلیل داشتن تخلخل داخلی.

۱۲. بهره‌وری بالا حین اجرا

۱۳. سطح نهایی مناسب برای اندودکاری

۱۴. عایق حرارت و صدا

۱۵. مقاومت و باربری مناسب

۱۶. مقاومت در برابر آتش‌سوزی

 

از بتن سبک لیکا متناسب با وزن و مقاومت آن، به عنوان پر کننده فضاها، عایق و یا باربر استفاده می‌شود. بتن لیکا می‌تواند درجا ریخته شود و یا به صورت بلوک یا سایر قطعات پیش ساخته به کار رود. در هر مورد، متناسب با مورد کاربرد و روش اجرای بتن لیکا از دانه بندی‌های مختلف آن استفاده می‌شود.

از بتن‌های پرکننده و عایق معمولا در فونداسیون و زیر سازی ساختمان، شیب بندی کف و پشت بام، بلوک‌ها و سایراجزای دیوارهای جداکننده و محیطی غیر باربر استفاده می‌شود. در حالی که از بتن‌های سبک سازه‌ای در ساخت اجزای مقاوم، نظیر بلوک‌های باربر، پنل‌های دیواری و سقفی مسلح و نیز اسکلت بتن مسلح بناها استفاده می‌شود.

 

توجیه اقتصادی

جلوگیری از هدر رفتن و استفاده بیش از اندازه سیمان

استفاده به اندازه و جلوگیری از پرت شدن ملات

کاهش هزینه‌های سازه باربر، به دلیل سبک سازی

کاهش هزینه‌های انرژی مصرفی ساختمان، به دلیل عایق‌سازی

کاهش هزینه‌های کارگری

افزایش سرعت اجرا و در نتیجه سرعت برگشت سرمایه

حذف نیاز به نیروی متخصص ناظر

امکان انتقال ملات اضافه در بسته‌بندی مناسب به سایر طبقات یا کارگاه‌های ساختمانی

روش کار و میزان مصرف انواع ملات

ملات لیکا در بسته‌های ۲۵لیتری تهیه و عرضه می‌شود. برای تهیه ملات بنایی، ملات پلاستر و یا ملات با جذب آب کم تنها کافی است محتوی یک بسته ملات آماده را با توجه به کاربرد مورد نظر با ۶تا ۸لیتر آب مخلوط نموده و استفاده شود. میزان ملات مورد نیاز برای هر مترمربع بلوک چینی با ضخامت لایه ملات ۱٫۵تا ۲سانتیمتر با پر کردن درزهای قائم، در جدول لحاظ گردیده است.

 

میزان مصرف ملات بنایی

دیوار ۲۰سانتی با بلوک لیکا:۱٫۲کیسه

دیوار ۱۵سانتی با بلوک لیکا:۱کیسه

دیوار ۱۰سانتی با بلوک لیکا:۰٫۸کیسه

میزان مصرف ملات پلاستر بستگی به ضخامت لایه و همچنین روش اجرا و میزان پرت آن دارد. این ملات پس از آماده‌سازی به هر دو روش سنتی و پاششی (Shotcrete) قابل استفاده است. بطور معمول برای هر مترمربع دیوار به میزان زیر از این ملات مصرف می‌شود:

 

اجرای ملات پلاستر به ضخامت ۳٫۵سانتی‌متر،۱٫۵کیسه: جهت مناطق بسیار گرمسیر یا بسیار سردسیر

اجرای ملات پلاستر به ضخامت ۲٫۵سانتی‌متر،۱کیسه: جهت مناطق گرمسیر یا سردسیر

اجرای ملات پلاستر به ضخامت ۱٫۵سانتی‌متر،۰٫۸کیسه:جهت مناطق معتدل.

 

بلوک لیکا

بلوک‌های سبک لیکا از مهمترین فرآورده‌های لیکا در ایران است بلوک لیکا. این بلوک‌ها از مخلوط سبک دانه با سیمان و آب به دست می‌آید. برای حفظ سبکی این قطعات، ریزدانه طبیعی از بتن حذف شده و محصول نهایی دارای تخلخل بالاتری نسبت به بتن نیمه سبک خواهد داشت. وزن فضایی بلوک‌های بتنی دانه سبک اغلب کمتر از ۱۱۰۰کیلو گرم بر متر مکعب است. مقاومت این بلوک‌ها حداقل ۳۰کیلو گرم بر سانتی‌متر مربع بوده و در صورت نیاز، با طرح اختلاط مناسب می‌توان به مقاومت‌هایی تا ۱۰۰کیلو گرم بر سانتی‌متر مربع نیز رسید. بلوک لیکا در دو شکل تو پر و تو خالی برای کاربرد در دیوار و سقف تولید می‌گردد. ضخامت جداره بلوک‌های تو خالی برای بهره‌گیری بیشتر از وی‍‍ژگی‌های عایق کاری آنها بیش از بلوک‌های سیمانی معمولی است، که این افزایش، به خاطر وزن بسیار کم بتن مصرفی اثر چندانی بر وزن نهایی بلوک ندارد. بلوک‌های سبک لیکا در انواع مختلف دیوارهای پیرامونی و تیغه‌ای تولید شده و دارای کاربردهای گسترده‌ای در انواع دیوارهای پوشش خارجی، جدا کننده‌ها، نما، پوشش‌های دو جداره، پوشش‌های عایق، ضد آتش و نیز سقف‌های سبک بتنی (تیر چه و بلوک) می‌باشند.

ویژگی و مزایا

وزن کم

با استفاده از بلوک‌های سبک لیکا، به دلیل وزن کم و سهولت کار، هزینه و زمان اجرا کاهش و حمل و نقل آسان می‌گردد. همچنین سبکی این بلوک‌ها نقش مؤثری در کاهش وزن ساختمان دارند. از آنجا که نیروی زلزله وارد بر سازه، رابطه مستقیم با وزن سازه دارد با استفاده از بلوک لیکا نیروی مؤثر زلزله و در نتیجه ابعاد سازه کاهش می‌یابد. از طرفی، وزن دیوار چیده شده با بلوک لیکا در مقایسه با مصالح سنتی مانند آجر ۵/۲برابر کمتر است.

 

عایق حرارتی

بر اساس آزمایشات مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن بتن سبکدانه لیکا دارای ضریب هدایت حرارتی mc0/w25/0می‌باشد. بلوک لیکا، ساخته شده از بتن لیکا، لایه عایق حرارتی مناسبی را برای دیوارها به ارمغان آورده است. استفاده از بلوک لیکا در عایقکاری دیوارهای پیرامونی، مورد تأیید سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت کشور قرار گرفته و بدون استفاده از هر گونه عایق دیگری، دیوار چیده شده با این بلوک به عنوان دیوار عایق همگن محسوب شده و الزامات مبحث ۱۹مقررات ملی ساختمان را نیز تأمین می‌نماید.

 

عایق صوتی

به طور کلی در موادی که تخلخل وجود دارد انرژی ذرات هوایی که در اثر صوت به داخل حفره وارد و از آن خارج می‌شود، به دلیل ایجاد اصطکاک مستهلک شده و به گرما تبدیل می‌شود. ویژگی سطح بلوک و خواص دانه‌های لیکا باعث جذب صوت می‌گردد. بر اساس نتایج مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن، میزان افت صدا در دیوار ساخته شده از بلوک لیکا به ضخامت ۱۵سانتیمتر، برابر با ۴۶دسی‌بل است. از این رو با استفاده از این بلوک در دیوار چینی الزامات مبحث ۱۸مقررات ملی ساختمان برآورده خواهد شد.

 

مقاومت

بلوک‌های لیکا طبق آخرین استانداردهای موجود تولید مشده و دارای مقاومت مطلوب در برابر بارهای وارده هستند. پایین بودن مدول کشسان این بلوک، به عنوان اجزا پرکننده در ساختمان‌های مناطق زلزله خیز موجب افزایش دوره نوسانی ساختمان و به عبارت دیگر کاهش نیروی زلزله وارد بر ساختمان شده است.

 

مقاوم در برابر آتش

مقاومت اجزای سازه‌ای در برابر آتش‌سوزی بر اساس مدت زمانی سنجیده می‌شود که این اجزاء می‌توانند آتش را بدون سوختن و فرو ریختن تحمل کنند. دانه‌های لیکا در دمای ۱۲۰۰۰درجه سانتیگراد تولید می‌شوند و می‌توانند شوک حرارتی تا دمای ۱۱۰۰۰درجه سانتیگراد را تحمل نمایند. فرآورده‌های لیکا به ویژه اجزا بتنی ساخته شده با این دانه‌ها مقاومت خوبی در برابر آتش دارند که این امتیاز حافظ امنیت جانی ساکنین در آتش‌سوزی‌های احتمالی می‌باشد.

 

روشهای اجرائی

دیوارها یکی از متداول ترین عناصر قائم در ساختمانهای گوناگون هستند. مطابق تعریف، اعضای سازه‌ای قائم با بعدی بزرگتر از ۳برابر ضخامت، دیوار نام دارند. فرآورده‌های لیکا به شکل‌های گوناگون نظیر بلوک، ملات و پانل بتنی در ساخت انواع دیوار بکار می‌روند. مهم ترین ویژگی‌های این فرآورده‌ها، وزن کم، رسانایی حرارتی کم، افت صوتی مناسب و مقاومت در برابر آتش می‌باشد. همچنین بکارگیری این فرآورده‌ها در اشکال مناسب سبب سهولت و سرعت در اجرای دیوار شده است.

 

دیوارچینی با بلوک لیکا

دیوار چیده شده با بلوک لیکا در طبقه دیوارهای غیر باربر قرار می‌گیرد. دیوارهای غیر باربر تنها وزن خود را تحمل می‌کنند و در آنها ویژگی‌های دیگری از جمله سبکی و مقاومت حرارتی و صوتی مناسب، اهمیت می‌یابد. دیوار چیده شده با بلوک لیکا به عنوان دیوار عایق همگن حرارتی محسوب شده و شرایط آسایش را برای ساکنین در فصول گرم و سرد تامین می‌نماید. از دیگر مزایای دیوار چیده شده با این بلوک می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

افزایش سرعت اجرا دیوارچینی

کاهش پرت مصالح مصرفی

کاهش وزن بار مرده ساختمان به میزان ۳۰درصد

کاهش ملات مصرفی

اجرای روکار سریع با حذف ملات گچ و خاک.

 

سبکدانه

در روش تولید این دانه‌ها ابتدا خاک رس به عنوان ماده اولیه سبک دانه از معادن خاک رس به واحد فرآوری کارخانه حمل شده، بعد از نمونه‌گیری و کنترل دقیق مواد شیمیایی وحصول اطمینان از نداشتن مواد شیمیایی و آهکی بعد از آب دهی به صورت گل رس وارد کوره گردان می‌شوند. وقتی گل رس در درجه حرارتی حدود ۱۲۰۰درجه سانتی‌گراد قرار می‌گیرد، گازهای ایجاد شده دانه‌ها را منبسط کرده و هزاران سلول هوای ریز درون آن‌ها تشکیل می‌شود. با سرد شدن مصالح، حباب‌های هوا به صورت فضاهای جداگانه باقی‌مانده و سطح آنها سخت می‌شود. دانه‌های لیکا دارای شکل تقریباً گرد و سطح زبر و ناهموار هستند. رویه میکروسکوپی خارجی دانه‌ها دارای خلل و فرج ریز و قهوه‌ای رنگ و بخش داخلی دانه‌ها دارای بافت سلولی سیاه رنگ است. بعد از مرحله تولید، محصولات به صورت دانه‌بندی مخلوط ۲۵-۰میلی‌متر وارد سرند شده و به سه رده دانه‌بندی ۴۰، ۱۰- ۴و ۲۰- ۱۰میلی‌متر تفکیک می‌شوند.

ویژگی و مزایا

عایق حرارتی

عایق صوتی

وزن کم

جذب آب

مقاومت در برابر آتش

واکنش ناپذیری

 

 

عرشه فولادی
عرشه فولادی
اجرای انواع سقفهای رایج از قبیل : (عرشه فولادی) تیرچه کرومیت کامپوزیت فروش و اجرای گلمیخ اجاره دستگاه استادولدر (جوش گلمیخ) و ژنراتور فروش دستگاه جوش گلمیخ (استادولدینگ) رولفرمینگ با گام 65 و 75 و فروش ورق گالوانیزه عرشه فولادی با تاییدیه فنی از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن و استانداردهای BSI , ASTM ...
طراحی وساخت خانه های پیش ساخته با سیستم LSF
طراحی وساخت خانه های پیش ساخته با سیستم LSF
:سیتم وساختار سازه ای وساختمانیL.S.F یک سیستم مدرن وکارآمد ساختمانی است که مبتنی بر دانش وتکنولوژی روز دنیا در راستای نیازهای انسان و جامعه امروز ما طراحی شده است.سنخیت ودوست دار محیط زیست-تامین آرامش،آسایش وامنیت ساکنین به جهت عایق بودن ساختمان در مقابل گرما وسرما-مقاومت بسیار بالا در برابر زل ...
شرکت بام گستر دیبا
شرکت بام گستر دیبا
شرکت بام گستر دیبا با اندوخته تجربیات خود در زمینه اجرای سقف عرشه فولادی با بیش از 2 میلیون متر مربع تجربه کاری و همچنین با پیشینه و شعارمشتری مداری آمادگی دارد خدمات شایسته ای در زمینه تولید و اجرای سقف عرشه فولادی در کلیه نقاط کشور ارائه دهد.و همچنین در زمینه تولید و پیمانکاری اسکلت فلزی اماده ...
شرکت اطمینان اوج دماوند
شرکت اطمینان اوج دماوند
شرکت اطمینان اوج دماوند نصب، فروش، سرویس و نگهداری انواع آسانسور هیدرولیک و کششی فروش کلیه قطعات آسانسور به صورت کلی و جزئی دارای پروانه مونتاژ از وزارت صنایع جهت اخذ استاندارد عضو اتاق بازرگانی تهران و عضو سندیکای آسانسور و پله برقی ایران با بیش از ده سال سابقه کار و نصب بیش از یکصد دستگاه آ ...
فروش و تهاتر انواع مصالح جدید
فروش  و تهاتر انواع مصالح جدید
شرکت ساختمانی مهرسازه تامین کننده انواع مصالح نوین ساختمانی فروش عایق نانو رنگی و بی رنگ و سفید برای عایقکاری همه سطوح و مقاطع بصورت خرده و عمده سایت عایق های نانویی را بررسی بفرمایید: www.nanoisocover.com www.nanoisocover.persianblog.ir درب و پنجرهupvc تهاتر درب و پنجره upvc درب ضدسرقت ف ...
عایق رطوبتی حرارتی رنگی نانو 9801
عایق رطوبتی حرارتی رنگی نانو 9801
عایق های رطوبتی حرارتی رنگی نانوایزوکاور مناسب برای عایقکاری نما، عایقکاری نمای غربی و بارانگیر در شمال کشور، عایقکاری سقف شیبدار و شیروانی، عایقکاری روی ورق گالوانیزه،عایقکاری پشت بام های سیمانی و بتنی و ایزوگام شده، عایقکاری پشت بام های موزاییک شده، ترمیم عایق های قدیمی، مواد عایق درزگیر، ...
لامپ LED
لامپ LED
احتراما , افتخار دارد به استحضار برساند , این شرکت با توانمندی ارائه محصولات روشنایی گوناگون LED دارای استانداردهای معتبر بین المللی و ساخته شده از بهترین مواد و اجزا در زمینه روشنایی داخل ساختمان و فضای باز و هم چنین نورپردازی دکوراتیو جهت مراکز تجاری و ساختمانهای خاص با قابلیت مقاوم بودن د ...
صندلی آمفی تئاتر روژان
صندلی آمفی تئاتر روژان
چوب طرح روژان توليدكننده انواع صندلي های سالنهاي سينما، آمفي تئاتر و همايش طراح، مشاور و مجري دكوراسيون و معماري داخلي ، این شرکت با تکیه بر توانایی تولید وکیفیت بالا و قیمت مناسب بازار فروش خود را به خارج از مرزهای ایران گسترش داده است. کلمات کلیدی: نمایشگاه ساختمان ، نمایشگاه مبلمان اداری ، دکورا ...
تولید کننده کفپوش تاتامی و گرانول
تولید کننده کفپوش تاتامی و گرانول
فومیکا تولید کننده انواع فوم کفپوش عایق حرارت، کفپوش عایق رطوبت، کفپوش عایق صوتی، و انواع کفپوش‌ ورزشی تاتامی و کفپوش گرانول پارکی ، با فوم عایق حرارت و انرژی ، با هزینه ای اندک در مخارج انرژی صرفه جویی قابل توجهی کنید، وفوم عایق رطوبت ، فوم عایق صوتی، و فوم سایلنت برای زیرسازی کف پارکت و انواع ک ...
سقف کاذب کناف
سقف کاذب کناف
امروزه استفاده از سقف و دیوار کناف در اکثر ساختمانها فراگیر شده و نقش مهمی در زیبایی های معماری و دکوراسیون داخلی دارد. برخی از مهمترین دلایل استفاده از سقف کناف کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از انتقال حرارت و صدا در طبقات فوقانی، ایجاد فضای مناسب برای عبور تاسیسات، استفاده از نورپردازی مناسب و معمار ...
مرمت، عایق کاری آب‌بندی استخر روف گاردن و سطوح سنگ
مرمت، عایق کاری آب‌بندی استخر روف گاردن و سطوح سنگ
عایق کاری ایزولاسیون و آب بندی استخر ساختمان روف گاردن سرویس بهداشتی حمام سونا جکوزی پشت بام نمای ساختمان مرمت استخر و رفع ترک و نشت استخر لازم بذکر است در عایق و آب بندی ها از مواد و مایع آب بندی و ایزولاسیون که به صورت مایع عایق نانو است استفاده می شود و نیاز به تخریب نیست پخش و فر ...
آب بندی استخر
آب بندی استخر
آب بندی استخر آب بندی استخر با ماده مخصوص آب بندی این ماده بسیار قوی و موثر برای آب بندی استخر و پشت بام می باشد قابل استفاده بر روی سطوح سنگی ، سیمانی گچی و بتنی هرگونه آب بندی و عایق کاری ساختمان و استخر خود را به ما بسپارید انجام ایزولاسیون و عایقکاری در اسرع وقت ...
نمای hpl
نمای hpl
پوش کیش دفتر رسمی شرکت GENTAS ( ترکیه ) در ایران فروش ورق HPL با قیمتی بسیار مناسب و کیفیت بالا پوش کیش جهت فروش و عرضه محصولات hpl ( اچ پی ال ) از مراکز استانها نماینده فعال می پذیرد. اعطاء نمایندگی انحصاری به مراکز استانها بر اساس درخواست فوری رنگ و طرحهای در انبار آماده تحویل می باشد. ...
شرکت اکوآرک - طراحی و اجرا نمالامل کرتین وال
شرکت اکوآرک - طراحی و اجرا نمالامل کرتین وال
طراحی و اجرا نمالامل کرتین وال خدمات اجرا نما لامل کرتین والو برش کاری مونتاژلامل آلومینیومی پروفیل کرتین وال درپوش دار (فیس کپ ) و فریملس در کارخانه اختصاصی اکوآرک بر طبق نقشه های شاپ دراوینگ اکوآرک اجرای نمای لامل آلومینیومی کرتین وال فریم لس را با محاسبات دقیق وزن شیشه ، بار ناشی از سرعت و فشار ...
شرکت اکوآرک –طراحی اجرای نمای ورق آلومینیوم کامپوزیت
شرکت اکوآرک –طراحی  اجرای نمای ورق آلومینیوم کامپوزیت
طراحی و اجرای سیستم های نمای ساختمان با بیش از ده سال سابقه در زمینه اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت:   به روش هنگ Hang به روش فیکسFix     مزايای سيستم اجرای کامپوزيت به روش هنگ  آب بندی اين سيستم، به صورت مکانيکال و بدون نياز به لاستيک و چسب سيليکون می باشد.  از زيرسازی آلومينيومی جهت اجرای نما است ...
لوازم آشپزخانه مهسا
لوازم آشپزخانه مهسا
مهسا سادگی آشپزخانه ... ...
نماینده انحصاری شیرآلات زوکتیZUCCHETTI
نماینده انحصاری شیرآلات زوکتیZUCCHETTI
بازرگانی بهشتی وارد کننده شیرآلات زوکتی شیرآلات بهداشتی لوکس ZUCCHETTI ایتالیا کلکسیون طراحی مدرن وسوسه بر انگیز ولوکس ابر قدرت شیرآلات و کابین دوش در سراسر دنیا دوش های سقفی شیر سینک باران سقفی کابین دوش سونای بخار وان جکوزی ساخت کشور ایتالیا ZUCCHETTI 100%MADE IN ITALY instagram: ...
آببندی بتن
آببندی بتن
PIM† Type S عایق نفوذگر دائمی و محافظ ضد خوردگی بتن مایع نانو سیلیکاتی بر پایه آب و شفاف که با نفوذ خود تا حد اکثر 15 میلیمتر به لایه¬های زیرین سطوح مصالح باعث ایجاد خاصیت آببندی دائمی در آن می¬گردد . PIM† TypeS با کلیه سولفات¬ها ، CSH آزاد دربتن و شوره¬های موجود در بافت لایه¬هایی که ...
نمای مینرال
نمای مینرال
نمای مینرال ساختمان ...
ترمز پله-نوار ضد لغزش
ترمز پله-نوار ضد لغزش
ترمز پله ها  موادی ترکیبی( متشکل از 4 جزء) هستند با سطح زبر  که باعث جلوگیری از لیز خوردن افراد به هنگام تردد در راه پله ورمپ(سطح شیبدار) یا هر مکانی با کف لیز یا لغزنده می شوند.ترمز پله فیکس استپ قوی ترین نوع  از محصولات ضد لغزندگی  (استپ پله )در دنیا است که  برای پیشگیر ...
درب ضد سرقت ترکیه
درب ضد سرقت  ترکیه
شرکت ایسان درب تقدیم می کند درب ضد سرقت ترکیه 600 درب ضد سرقت چین 370 تا 420 درب اچ دی اف 58 درب ضد اب 120 درب پی وی سی با CNC 130 ...
تولید درب و پنجره -شرکت آریان آذرتجارت آرسین
 تولید درب و پنجره  -شرکت آریان آذرتجارت آرسین
شرکت آریان آذرتجارت آرسین در زمینه تولید درب و پنجره upvc، در حال فعالیت می‌باشد. سخنور 09149157616 areanazar_tejaratarseyan@yahoo.com ...
درب و کرکره اتوماتیک در تبریز
درب و کرکره اتوماتیک در تبریز
کرکره و درب اتوماتیک در تبریز  انتخاب دسته بندی آگهی دکوراسیون داخلی       تجهیزات آشپزخانه              اجاق گاز توکار              اجاق گاز مبله              خشک کن لباس              سینک ظرفشویی              فر آشپزخانه              ماشین ظرفشویی              ماشین لباسشویی              مایک ...
دریل‌ مگنت و مته های گردبر یوروبور هلند - نماینده انحصاری EUROBOOR
دریل‌ مگنت و مته های گردبر یوروبور هلند - نماینده انحصاری EUROBOOR
توضیحات : > آخرین تکنولوژی روز اروپا و ساخت کشور هلند با گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت صائین آریا نماینده انحصاری یوروبور هلند. > امکان سوراخکاری قطر 100 میلیمتر در ضخامت 100 میلیمتر در یک مرحله و بدون نیاز به پیش مته. > افزایش سرعت و کیفیت سوراخکاری. > امکان سوراخکاری تیر ورق، باکس ...
گچ سیوا و گچ ساتن SIVA - SATEN
 گچ سیوا و گچ ساتن      SIVA - SATEN
گچ سیوا : محصولی است با افزودنی های خاص که بعنوان گچ زیر کار بر روی سطوح مختلف از قبیل آجر - بتن - سفال - بلوک سیمانی و غیره به روش دستی و به آسانی قابل اجرا است این محصول بدلیل دارا بودن افزودنی های خاص یک نوع گچ سبک با خصوصیات عایق حرارتی و صوتی است . همچنین دارای مقاومت بیشتری در برابر رطوبت ...
نماینده اصلی فروش سیستم های اعلام حریق ساینا در ایران
نماینده اصلی فروش سیستم های اعلام حریق ساینا در ایران
گروه مهندسی ساتراپ سیستم نگار نماینده رسمی فروش سیستم های اعلام حریق استاندارد ساینا در ایران دتکتور دود 24 ولت دتکتور حرارت 24 ولت دتکتور مولتی 24 ولت دتکتور 9 ولت مستقل دود دتکتور 12 ولت جهت استفاده در سیستم دزدگیر و اعلام حریق سنسور نشت یاب گاز شهری ساینا دارای استاندارد و رله خروجی جهت ...
دربهای اتوماتیک گُلدِن دُر
دربهای اتوماتیک گُلدِن دُر
گُلدِن دُر ،فروش و اجرا و تعمیرانواع دربهای اتوماتیک و رول آپ پخش لوازم کرکره به همکاران محترم انواع جکهای پارکینگی ، بازویی و ریلی رول آپ با تیغه های آلومینیم و گالوانیزه انواع راهبند ایرانی و خارجی ...
ساخت ویلا و ساختمان تمام صنعتی و فوق مدرن (سبک، مرغوم به صرفه و ا
ساخت ویلا و ساختمان تمام صنعتی و فوق مدرن (سبک، مرغوم به صرفه و ا
روش ساخت s&chels شیوه ای نوین برای ساخت ساختمانهای مسکونی،ساختمانهای اداری و ،ساختمانهای تجاری با بکار گیری از جدیدترین ،مصالح ساختمانی نوین، و ،جدیدترین شیوه های ساخت ساز مدرن، می باشد. قابلیت مانور فراوان در ،طراحی معماری و دکوراسیون، و همچنین به کار گیری ،مصالح سبک، و مدرن در ساخت یکی دیگر از م ...
لیست قیمت کپسول و جعبه آتش نشانی و اعلام حریق
لیست قیمت کپسول و جعبه آتش نشانی و اعلام حریق
فروش انواع کپسول آتش نشانی با علامت استاندارد با قیمت بسیار مناسب . قیمت کپسول های پودر و گاز به شرح زیر است : یک کیلوگرم : 30000 تومان دو کیلوگرم : 38000 تومان سه کیلوگرم : 41000 تومان چهار کیلوگرم: 47000 تومان شش کیلوگرم: 52000 تومان دوازده کیلوگرم: 76000 ...
فروش تاور کرین
فروش تاور کرین
فروش فوری یا معاوضه : تاور کرین پتن / 20 تنR3 اصل فرانسه ، 8520 با ماشین یا ملک یا مصالح ساختمانی قیمت پایه : 800.000.000 تومان ...
فروش دوربین مداربسته
فروش دوربین مداربسته
شرکت ایده پرداز پرارین با بهره گیری از توان متخصصان حوزه سیستم های نظارت تصویری و با شناخت از نیازهای بازار ایران و خاورمیانه تاسیس گردیده است. شبکه توزیع و خدمات پس از فروش این شرکت در سراسر کشور حضور فعال داشته و آماده ارائه هرگونه خدمات به همکاران معزز و مشتریان گرامی می باشد. این شرکت باور دا ...
شرکت آریا صنعت آسانسور
شرکت  آریا صنعت آسانسور
این شرکت آمادگی دارد خدمات مشروحه ذیل را به عموم متقاضیان گرامی ارائه نماید: فروش انواع قطعات آسانسور مشاوره ، طراحی ، فروش ، نصب و راه اندازی انواع آسانسور به ارگانهای دولتی و اشخاص حقیقی یا حقوقی خدمات سرویس و نگهداری آسانسورهای ادارات دولتی و ساختمانهای خصوصی . بازسازی، نوسازی آسانسورهای قدیمی ...
Artex شرکت شهرام شیمی
Artex شرکت شهرام شیمی
تولید کننده نسل جدید رنگ و پوششهای نوین سطح و آب بند کننده ها و افزودنی بتن. پوشش های تکسچر و کنیتکس های آب پایه (آکریلیک) 1. رنگ های داخل ساختمان آکریلیک با پوشش دهی و کیفیت عالی (براق، نیمه براق، مات) 2. رنگ های نمای ساختمان آب گریز و غبار گریز (خودشور) 3. پوشش های شفاف جهت آب گریز و غبار گریز ...