پرینت
بازدید: ۴۶٩

چرا لامپ‌هاي LED

 

لامپ LED چيست؟

 

لامپ‌هاي LED در واقع مجموعه‌اي از يك يا چند LED مي‌باشند كه براي به دست آوردن شدت نور و رنگ مورد نياز با يكديگر در يك مجموعه قرار داده مي‌شوند و به منظور تأمين روشنايي و يا تزئينات مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

مشخصات منحصر به فرد LED باعث شده است كه لامپ‌هاي LED به سرعت جايگزين ساير منابع تأمين روشنايي گردند و از مصاديق بارز آن مي‌توان به چراغ‌ها و علائم راهنمايي ساخته شده با LED اشاره كرد كه در حال حاضر در كشور ما در مقياس گسترده‌اي به كار گرفته شده‌اند و جايگزين نمونه‌هاي قديمي شده‌اند.

 

در حال حاضر توليد كنندگان لامپ‌هاي قديمي كه معروف‌ترين آن‌ها OSRAM مي‌باشد به صورت گسترده‌اي بر روي توليد لامپ‌هاي LED سرمايه‌گذاري نموده‌اند و موضوع زماني جالب‌تر مي‌شود كه بدانيم كه پيشروترين شركت در زمينه توليد لامپ‌هاي كم‌مصرف (كه در حال حاضر از نظر عده‌اي مناسب‌ترين نسبت به لامپ‌هاي LED مي‌باشند. همين شركت OSRAM مي‌باشد و سرمايه‌گذاري عظيم شركت بر روي LEDها نشانگر اين نكته است كه آن‌ها نيز به اين موضوع كه هيچ‌گونه منبع روشنايي در آينده قابل رقابت با لامپ‌هاي LED نمي‌باشد كاملاً آگاه مي‌باشند.

چرا لامپ‌هاي LED (مزاياي استفاده از لامپ‌هاي LED)

در واقع هدف اصلي ما از اين بحث پاسخ به اين سئوال است كه: استفاده از لامپ‌هاي LED نسبت به ساير لامپ‌هاي موجود چه مزايايي در بر دارد؟

در ذيل تعدادي از مزيت‌هاي عمده لامپ‌هاي LED را نسبت به ساير لامپ‌ها توضيح خواهيم داد.

1. بازده

در حال حاضر لامپ‌هاي LED بازده‌اي بين 20 تا 40 لومن بر وات را دارا مي‌باشند و اين در حالي است كه اين مقدار براي لامپ‌هاي التهابي 12 تا 15 لومن و براي لامپ‌هاي كم‌مصرف 35 تا 60 لومن بر وات و براي لامپ‌هاي بخار سديم اين ميزان به 100 لومن بر وات مي‌رسد. مشاهده مي‌كنيد كه ظاهراً لامپ‌هاي LED برتري خاصي نسبت به لامپ‌هاي كم‌مصرف و يا بخار سديم ندارند اما نكته‌اي كه باعث تمايز و برتري بازده لامپ‌هاي LED نسبت به سايرين مي‌شود اين است كه اولاً نور توليد شده توسط آن‌ها در تمام فضا پراكنده نمي‌شود و ثانياً شامل پرتوهاي فرابنفش و مادون قرمز نمي‌باشند و اين باعث مي‌شود كه شدت نور آن‌ها در فضاي مورد نظر نسبت به سايرين بيشتر باشد كه در اماكن مختلفي كه نياز به نوز متمركز مانند فعاليت‌هاي ابزار دقيق در صنايع، شركت‌ها و ادارات استفاده نمود كه اين موضوع در شكل زير نشان داده شده است.

 

علاوه‌بر موارد فوق شما مي‌توانيد براي نيازهاي مختلف خود به وسيله لامپ‌هاي LED نور مورد نياز خود را تأمين كنيد نه كمتر و نه بيشتر و اين در حالي است كه به علت مشكلات متعدد، لامپ‌هاي قديمي را نمي‌توان با هر توان دلخواه توليد كرد و معمولاً داراي استانداردهاي خاصي مي‌باشند و معمولاً نور آن‌ها نيز مانند لامپ‌هاي LED قابل تنظيم نمي‌باشد.

 

2. قابليت اطمينان بالا

فرض كنيد كه احتمال از كار افتادن يك LED در ساعات 1 تا 5000 برابر با 002/0 باشد و اگر يك لامپ LED را با 500 عدد LED در نظر بگيريم و زمان تعويض اين لامپ را منوط به از كار افتادن 200 LED بدانيم آنگاه احتمال تعويض اين لامپ در زمان 1 تا 5000 ساعت برابر است با 002/0 به توان 200 كه تقريباً برابر با صفر مي‌باشد.  لذا زماني كه يك لامپ LED را در شرايط استاندارد به كار گرفته شود مي‌توان مطمئن بود كه تا سال‌ها نيازي به تعويض آن نخواهد بود به همين علت در حال حاضر كليه لامپ‌هاي LED از سوي توليد كنندگان خارج از كشور تا 5 سال تضمين مي‌شوند و اين شركت‌ها متعهد مي‌شوند كه در صورت بروز هر گونه خرابي در هر نقطه دنيا بدون دريافت هيچ هزينه‌اي محصولات خود را جايگزين نمايند.

3. عمر مفيد بالا

تا قبل از ظهور لامپ‌هاي LED بالاترين عمري كه براي منابع روشنايي ثبت شده بود چيزي در حدود 5000 ساعت بود و اين مقدار با كمترين طول عمر متصور براي LEDها قابل مقايسه نمي‌باشد.

حال بياييم اثر دو خصيصه‌اي كه در فوق ذكر شد را بررسي نماييم.

معمولاً هر زمان كه از يك خيابان عبور مي‌كنيد يك يا چند عدد از لامپ‌هاي روشنايي خاموش هستند و در روز بعد مأموران آن‌ها را جايگزين مي‌كنند كه اين امر مستلزم صرف وقت و هزينه بسيار زيادي مي‌باشد ولي با جايگزيني لامپ‌هاي LED به جاي لامپ‌هاي قديمي مي‌توان تا ميزان زيادي در اين هزينه‌ها صرفه‌جويي نمود.

4. عدم وجود پرتوهاي فرابنفش و مادون قرمز

همواره نوري كه توسط منابع روشنايي توليد مي‌شده است به همراه پرتوهاي فرابنفش و مادون‌قرمز بوده است كه در حوزه بينايي ما قرار ندارند و كاربردي به منظور تأمين روشنايي ندارند اما موضوع به اينجا ختم نمي‌شود پرتوهاي فرابنفش علاوه‌بر اين كه كاربردي در تأمين روشنايي ندارند بلكه براي انسان مضر مي‌باشند و دانشمندان، بر اساس نتايج آخرين تحقيقات زنان را از قرار گرفتن در زير نور لامپ‌هاي مهتابي و كم مصرف منع كرده‌اند چون اين گونه لامپ‌ها ميزان زيادي پرتو فرابنفش از خود منتشر مي‌كنند و اين در حالي است كه تأثير پرتوهاي فرابنفش بر مبتلا شدن به سرطان پوست سال‌ها پيش به اثبات رسيده است.

5. به كارگيري با ولتاژهاي بسيار پايين

ولتاژ مورد استفاده لامپ‌هاي LED مي‌تواند بسيار پايين باشد و جالب است كه لامپ‌هاي LED با مقدار ناچيزي از ولتاژ نامي خود نيز به نور افشاني خواهد پرداخت و مي‌توان آن‌ها را با ضعيف‌ترين و كوچك‌ترين باطري‌ها تغذيه نمود. بنابراين مي‌توان بسياري از سيستم‌هاي روشنايي صنايع و ساختمان‌ها و حتي معابر را بدون نياز به اتصال به شبكه‌ي سراسري توسط باطري‌ها و پيل‌هاي مستقيم تغذيه نمود كه مشكل پيك و دره بار شبكه را تا حدودي مرتفع نموده و هزينه احداث تأسيسات انتقال برق در اماكن صعب‌العبور و فواصل بالا را كاهش داد.

. قابليت استفاده از هر دو نوع جريان

لامپ‌هاي LED به طور معمول از جريان DC استفاده مي‌كنند ولي به راحتي با قرار دادن يكسو كننده‌ها مي‌توان از جريان AC نيز براي تأمين انرژي مورد نياز آن‌ها استفاده نمود البته در حال حاضر LEDهايي توليد مي‌شوند كه بدون نياز به اينورترهاي جريان ويكو سازها به راحتي با جريان AC به فعاليت مي‌پردازند. اين قابليت LED باعث مي‌شود كه براي استفاده از منابع انرژي خورشيدي كه جريان برق توليدي آن‌ها به صورت DC مي‌باشد بدون نياز به اينورترهاي جديد (معمولاً هزينه زيادي در بر دارند و كار با آن‌ها و نگهداري آن‌ها بسيار مشكل است) مستقيماً انرژي توليدي را به مصرف رساند.  اين خصوصيت و توان مصرفي پايين لامپ‌هاي LED باعث شده است كه بتوان بدون دسترسي به شبكه‌هاي برق‌رساني به وسيله هر نوع منبع توليد انرژي به صورت كاملاً اقتصادي از لامپ‌هاي LED به منظور تأمين روشنايي استفاده نمود. جديدترين محصول بر پايه اين خصوصيت LED توسط شركت SHARP ارائه گرديده است كه يك ديوار از جنس پانل‌هاي خورشيدي مي‌باشد كه در آن LED كار گذاشته شده است و در طول روز به ذخيره انرژي و در طول شب به نورافشاني و تأمين روشنايي محيط مي‌پردازد.

 

 

 

علاوه بر موارد فوق يك خاصيت منحصر به فرد ديگر لامپ‌هاي LED اين است كه اگر يك لامپ LED را در كنار هر نوع لامپ ديگر با توان برابر به يك نوع منبع تغذيه DC متصل نماييم مدت‌ها پس از آنكه لامپ نمونه ديگر شروع به كم نور و خاموش شدن نمود لامپ LED همچنان بدون كاهش در ميزان نور به كار خود ادامه خواهد داد.

اين امر به علت خاصيت CURENT ORINTED لامپ‌هاي LED مي‌باشد به اين معني كه نور آن‌ها تابعي از جريان است و بر خلاف ساير منابع روشنايي كه VOLTAGE ORIENTED هستند با تغيير ولتاژ تغييري در نور آن‌ها حاصل نمي‌شود.

 

8. قابليت به كارگيري در دماي 40- درجه و 85+ درجه سلسيوس

به جرأت مي‌توان گفت كه لامپ‌هاي LED در هر نقطه از كُره‌ي خاكي در هر فصلي قابل استفاده مي‌باشند و توانايي قابل توجهي در تحمل تغييرات دما دارند كه مشابه آن را در هيچ يك از منابع روشنايي نمي‌توان يافت و شما مي‌توانيد LED را در دماي 50- درجه و 100+ درجه سلسيوس به راحتي نگهداري نماييد.

معمولاً در نقاط صعب‌العبور و داراي شرايط نامساعد امكان استفاده از هيچ يك از لامپ‌هاي قديمي به آساني وجود ندارد و بايد تدابير خاصي براي حفظ و نگهداري آن‌ها انديشيده شود ولي مي‌توان لامپ‌هاي LED را به راحتي در هر مكاني بدون نياز به مراقبت‌هاي خاص مورد استفاده قرار داد.

 

9. افزايش بازده در شرايط كاهش جريان

پيشتر گفته شد كه مي‌توان با كاهش جريان نور لامپ‌هاي LED را به ميزان دلخواه تنظيم كرد حال ممكن است تصور شود كه با كاهش جريان مانند ساير لامپ‌ها از ميزان بازده لامپ‌هاي LED نيز كاسته خواهد شد ولي حقيقت اين است كه هر چه جريان كاهش يابد بر خلاف ساير منابع روشنايي، ميزان بازده‌ي نوري اين لامپ‌ها افزايش مي‌يابد و از بازده نامي آن‌ها نيز بيشتر مي‌شود.

 

10. امنيت بالا

در صورت استفاده از لامپ‌هاي LED چون اين گونه لامپ‌ها را مي‌توان با استفاده از ولتاژهاي پايين و امن به كار بُرد و علاوه‌بر اين توليد حرارت توسط اين گونه لامپ‌ها بسيار كم است، خطر برق‌گرفتگي، سوختگي و حريق را مي‌توان تا ميزان زيادي كاهش داد و بسياري از موارد ايمني را كه در مورد لامپ‌هاي قديمي بايد رعايت مي‌كرديم حذف نمود.

 

11. قابل رؤيت بودن نور LEDها نسبت به لامپ‌هاي التهابي به ميزان 10x

نور توليد شده توسط لامپ‌هاي LED به علت ماهيت خود و درخشندگي بسيار زياد تا فواصل دور قبال رؤيت مي‌باشد و حدوداً ميزان فاصله‌اي كه مي‌توان نور آن‌ها را تشخيص داد 10 برابر لامپهاي معمولي مي‌باشد به همين علت در بسياري از چراغ‌ها و علائم هشدار دهنده و راهنمايي جايگزين نمونه‌هاي قديمي شده‌اند.

 

12. حشرات از نور LED گريزانند

در لامپ‌هاي قديمي بعد از گرد و غبار آلودگي ناشي از تجمّع حشرات در اطراف اين گونه لامپ‌ها مهم‌ترين عامل كاهش نور اين گونه لامپ‌ها بود كه ميزان بازده نوري را تا حد بالايي كاهش مي‌داد و بدين صورت مصرف انرژي به ازاي محصول نوري بالا مي‌رفت و هر از چند گاهي بايد آن‌ها را تميز مي‌كرديم ولي با توجه به اينكه نور توليد شده توسط LED بر خلاف ساير نورها نه تنها حشرات را جذب نمي‌كند بلكه حشرات را از محيط پراكنده مي‌كند و در نتيجه علاوه بر ايجاد محيطي بدون مزاحمت حشرات، از آلوده شدن حباب لامپ LED توسط حشرات نيز خبري نيست.

 

عرشه فولادی
عرشه فولادی
اجرای انواع سقفهای رایج از قبیل : (عرشه فولادی) تیرچه کرومیت کامپوزیت فروش و اجرای گلمیخ اجاره دستگاه استادولدر (جوش گلمیخ) و ژنراتور فروش دستگاه جوش گلمیخ (استادولدینگ) رولفرمینگ با گام 65 و 75 و فروش ورق گالوانیزه عرشه فولادی با تاییدیه فنی از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن و استانداردهای BSI , ASTM ...
طراحی وساخت خانه های پیش ساخته با سیستم LSF
طراحی وساخت خانه های پیش ساخته با سیستم LSF
:سیتم وساختار سازه ای وساختمانیL.S.F یک سیستم مدرن وکارآمد ساختمانی است که مبتنی بر دانش وتکنولوژی روز دنیا در راستای نیازهای انسان و جامعه امروز ما طراحی شده است.سنخیت ودوست دار محیط زیست-تامین آرامش،آسایش وامنیت ساکنین به جهت عایق بودن ساختمان در مقابل گرما وسرما-مقاومت بسیار بالا در برابر زل ...
شرکت بام گستر دیبا
شرکت بام گستر دیبا
شرکت بام گستر دیبا با اندوخته تجربیات خود در زمینه اجرای سقف عرشه فولادی با بیش از 2 میلیون متر مربع تجربه کاری و همچنین با پیشینه و شعارمشتری مداری آمادگی دارد خدمات شایسته ای در زمینه تولید و اجرای سقف عرشه فولادی در کلیه نقاط کشور ارائه دهد.و همچنین در زمینه تولید و پیمانکاری اسکلت فلزی اماده ...
شرکت اطمینان اوج دماوند
شرکت اطمینان اوج دماوند
شرکت اطمینان اوج دماوند نصب، فروش، سرویس و نگهداری انواع آسانسور هیدرولیک و کششی فروش کلیه قطعات آسانسور به صورت کلی و جزئی دارای پروانه مونتاژ از وزارت صنایع جهت اخذ استاندارد عضو اتاق بازرگانی تهران و عضو سندیکای آسانسور و پله برقی ایران با بیش از ده سال سابقه کار و نصب بیش از یکصد دستگاه آ ...
فروش و تهاتر انواع مصالح جدید
فروش  و تهاتر انواع مصالح جدید
شرکت ساختمانی مهرسازه تامین کننده انواع مصالح نوین ساختمانی فروش عایق نانو رنگی و بی رنگ و سفید برای عایقکاری همه سطوح و مقاطع بصورت خرده و عمده سایت عایق های نانویی را بررسی بفرمایید: www.nanoisocover.com www.nanoisocover.persianblog.ir درب و پنجرهupvc تهاتر درب و پنجره upvc درب ضدسرقت ف ...
عایق رطوبتی حرارتی رنگی نانو 9801
عایق رطوبتی حرارتی رنگی نانو 9801
عایق های رطوبتی حرارتی رنگی نانوایزوکاور مناسب برای عایقکاری نما، عایقکاری نمای غربی و بارانگیر در شمال کشور، عایقکاری سقف شیبدار و شیروانی، عایقکاری روی ورق گالوانیزه،عایقکاری پشت بام های سیمانی و بتنی و ایزوگام شده، عایقکاری پشت بام های موزاییک شده، ترمیم عایق های قدیمی، مواد عایق درزگیر، ...
لامپ LED
لامپ LED
احتراما , افتخار دارد به استحضار برساند , این شرکت با توانمندی ارائه محصولات روشنایی گوناگون LED دارای استانداردهای معتبر بین المللی و ساخته شده از بهترین مواد و اجزا در زمینه روشنایی داخل ساختمان و فضای باز و هم چنین نورپردازی دکوراتیو جهت مراکز تجاری و ساختمانهای خاص با قابلیت مقاوم بودن د ...
صندلی آمفی تئاتر روژان
صندلی آمفی تئاتر روژان
چوب طرح روژان توليدكننده انواع صندلي های سالنهاي سينما، آمفي تئاتر و همايش طراح، مشاور و مجري دكوراسيون و معماري داخلي ، این شرکت با تکیه بر توانایی تولید وکیفیت بالا و قیمت مناسب بازار فروش خود را به خارج از مرزهای ایران گسترش داده است. کلمات کلیدی: نمایشگاه ساختمان ، نمایشگاه مبلمان اداری ، دکورا ...
تولید کننده کفپوش تاتامی و گرانول
تولید کننده کفپوش تاتامی و گرانول
فومیکا تولید کننده انواع فوم کفپوش عایق حرارت، کفپوش عایق رطوبت، کفپوش عایق صوتی، و انواع کفپوش‌ ورزشی تاتامی و کفپوش گرانول پارکی ، با فوم عایق حرارت و انرژی ، با هزینه ای اندک در مخارج انرژی صرفه جویی قابل توجهی کنید، وفوم عایق رطوبت ، فوم عایق صوتی، و فوم سایلنت برای زیرسازی کف پارکت و انواع ک ...
سقف کاذب کناف
سقف کاذب کناف
امروزه استفاده از سقف و دیوار کناف در اکثر ساختمانها فراگیر شده و نقش مهمی در زیبایی های معماری و دکوراسیون داخلی دارد. برخی از مهمترین دلایل استفاده از سقف کناف کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از انتقال حرارت و صدا در طبقات فوقانی، ایجاد فضای مناسب برای عبور تاسیسات، استفاده از نورپردازی مناسب و معمار ...
مرمت، عایق کاری آب‌بندی استخر روف گاردن و سطوح سنگ
مرمت، عایق کاری آب‌بندی استخر روف گاردن و سطوح سنگ
عایق کاری ایزولاسیون و آب بندی استخر ساختمان روف گاردن سرویس بهداشتی حمام سونا جکوزی پشت بام نمای ساختمان مرمت استخر و رفع ترک و نشت استخر لازم بذکر است در عایق و آب بندی ها از مواد و مایع آب بندی و ایزولاسیون که به صورت مایع عایق نانو است استفاده می شود و نیاز به تخریب نیست پخش و فر ...
آب بندی استخر
آب بندی استخر
آب بندی استخر آب بندی استخر با ماده مخصوص آب بندی این ماده بسیار قوی و موثر برای آب بندی استخر و پشت بام می باشد قابل استفاده بر روی سطوح سنگی ، سیمانی گچی و بتنی هرگونه آب بندی و عایق کاری ساختمان و استخر خود را به ما بسپارید انجام ایزولاسیون و عایقکاری در اسرع وقت ...
نمای hpl
نمای hpl
پوش کیش دفتر رسمی شرکت GENTAS ( ترکیه ) در ایران فروش ورق HPL با قیمتی بسیار مناسب و کیفیت بالا پوش کیش جهت فروش و عرضه محصولات hpl ( اچ پی ال ) از مراکز استانها نماینده فعال می پذیرد. اعطاء نمایندگی انحصاری به مراکز استانها بر اساس درخواست فوری رنگ و طرحهای در انبار آماده تحویل می باشد. ...
شرکت اکوآرک - طراحی و اجرا نمالامل کرتین وال
شرکت اکوآرک - طراحی و اجرا نمالامل کرتین وال
طراحی و اجرا نمالامل کرتین وال خدمات اجرا نما لامل کرتین والو برش کاری مونتاژلامل آلومینیومی پروفیل کرتین وال درپوش دار (فیس کپ ) و فریملس در کارخانه اختصاصی اکوآرک بر طبق نقشه های شاپ دراوینگ اکوآرک اجرای نمای لامل آلومینیومی کرتین وال فریم لس را با محاسبات دقیق وزن شیشه ، بار ناشی از سرعت و فشار ...
شرکت اکوآرک –طراحی اجرای نمای ورق آلومینیوم کامپوزیت
شرکت اکوآرک –طراحی  اجرای نمای ورق آلومینیوم کامپوزیت
طراحی و اجرای سیستم های نمای ساختمان با بیش از ده سال سابقه در زمینه اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت:   به روش هنگ Hang به روش فیکسFix     مزايای سيستم اجرای کامپوزيت به روش هنگ  آب بندی اين سيستم، به صورت مکانيکال و بدون نياز به لاستيک و چسب سيليکون می باشد.  از زيرسازی آلومينيومی جهت اجرای نما است ...
لوازم آشپزخانه مهسا
لوازم آشپزخانه مهسا
مهسا سادگی آشپزخانه ... ...
نماینده انحصاری شیرآلات زوکتیZUCCHETTI
نماینده انحصاری شیرآلات زوکتیZUCCHETTI
بازرگانی بهشتی وارد کننده شیرآلات زوکتی شیرآلات بهداشتی لوکس ZUCCHETTI ایتالیا کلکسیون طراحی مدرن وسوسه بر انگیز ولوکس ابر قدرت شیرآلات و کابین دوش در سراسر دنیا دوش های سقفی شیر سینک باران سقفی کابین دوش سونای بخار وان جکوزی ساخت کشور ایتالیا ZUCCHETTI 100%MADE IN ITALY instagram: ...
آببندی بتن
آببندی بتن
PIM† Type S عایق نفوذگر دائمی و محافظ ضد خوردگی بتن مایع نانو سیلیکاتی بر پایه آب و شفاف که با نفوذ خود تا حد اکثر 15 میلیمتر به لایه¬های زیرین سطوح مصالح باعث ایجاد خاصیت آببندی دائمی در آن می¬گردد . PIM† TypeS با کلیه سولفات¬ها ، CSH آزاد دربتن و شوره¬های موجود در بافت لایه¬هایی که ...
نمای مینرال
نمای مینرال
نمای مینرال ساختمان ...
ترمز پله-نوار ضد لغزش
ترمز پله-نوار ضد لغزش
ترمز پله ها  موادی ترکیبی( متشکل از 4 جزء) هستند با سطح زبر  که باعث جلوگیری از لیز خوردن افراد به هنگام تردد در راه پله ورمپ(سطح شیبدار) یا هر مکانی با کف لیز یا لغزنده می شوند.ترمز پله فیکس استپ قوی ترین نوع  از محصولات ضد لغزندگی  (استپ پله )در دنیا است که  برای پیشگیر ...
درب ضد سرقت ترکیه
درب ضد سرقت  ترکیه
شرکت ایسان درب تقدیم می کند درب ضد سرقت ترکیه 600 درب ضد سرقت چین 370 تا 420 درب اچ دی اف 58 درب ضد اب 120 درب پی وی سی با CNC 130 ...
تولید درب و پنجره -شرکت آریان آذرتجارت آرسین
 تولید درب و پنجره  -شرکت آریان آذرتجارت آرسین
شرکت آریان آذرتجارت آرسین در زمینه تولید درب و پنجره upvc، در حال فعالیت می‌باشد. سخنور 09149157616 areanazar_tejaratarseyan@yahoo.com ...
درب و کرکره اتوماتیک در تبریز
درب و کرکره اتوماتیک در تبریز
کرکره و درب اتوماتیک در تبریز  انتخاب دسته بندی آگهی دکوراسیون داخلی       تجهیزات آشپزخانه              اجاق گاز توکار              اجاق گاز مبله              خشک کن لباس              سینک ظرفشویی              فر آشپزخانه              ماشین ظرفشویی              ماشین لباسشویی              مایک ...
دریل‌ مگنت و مته های گردبر یوروبور هلند - نماینده انحصاری EUROBOOR
دریل‌ مگنت و مته های گردبر یوروبور هلند - نماینده انحصاری EUROBOOR
توضیحات : > آخرین تکنولوژی روز اروپا و ساخت کشور هلند با گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت صائین آریا نماینده انحصاری یوروبور هلند. > امکان سوراخکاری قطر 100 میلیمتر در ضخامت 100 میلیمتر در یک مرحله و بدون نیاز به پیش مته. > افزایش سرعت و کیفیت سوراخکاری. > امکان سوراخکاری تیر ورق، باکس ...
گچ سیوا و گچ ساتن SIVA - SATEN
 گچ سیوا و گچ ساتن      SIVA - SATEN
گچ سیوا : محصولی است با افزودنی های خاص که بعنوان گچ زیر کار بر روی سطوح مختلف از قبیل آجر - بتن - سفال - بلوک سیمانی و غیره به روش دستی و به آسانی قابل اجرا است این محصول بدلیل دارا بودن افزودنی های خاص یک نوع گچ سبک با خصوصیات عایق حرارتی و صوتی است . همچنین دارای مقاومت بیشتری در برابر رطوبت ...
نماینده اصلی فروش سیستم های اعلام حریق ساینا در ایران
نماینده اصلی فروش سیستم های اعلام حریق ساینا در ایران
گروه مهندسی ساتراپ سیستم نگار نماینده رسمی فروش سیستم های اعلام حریق استاندارد ساینا در ایران دتکتور دود 24 ولت دتکتور حرارت 24 ولت دتکتور مولتی 24 ولت دتکتور 9 ولت مستقل دود دتکتور 12 ولت جهت استفاده در سیستم دزدگیر و اعلام حریق سنسور نشت یاب گاز شهری ساینا دارای استاندارد و رله خروجی جهت ...
دربهای اتوماتیک گُلدِن دُر
دربهای اتوماتیک گُلدِن دُر
گُلدِن دُر ،فروش و اجرا و تعمیرانواع دربهای اتوماتیک و رول آپ پخش لوازم کرکره به همکاران محترم انواع جکهای پارکینگی ، بازویی و ریلی رول آپ با تیغه های آلومینیم و گالوانیزه انواع راهبند ایرانی و خارجی ...
ساخت ویلا و ساختمان تمام صنعتی و فوق مدرن (سبک، مرغوم به صرفه و ا
ساخت ویلا و ساختمان تمام صنعتی و فوق مدرن (سبک، مرغوم به صرفه و ا
روش ساخت s&chels شیوه ای نوین برای ساخت ساختمانهای مسکونی،ساختمانهای اداری و ،ساختمانهای تجاری با بکار گیری از جدیدترین ،مصالح ساختمانی نوین، و ،جدیدترین شیوه های ساخت ساز مدرن، می باشد. قابلیت مانور فراوان در ،طراحی معماری و دکوراسیون، و همچنین به کار گیری ،مصالح سبک، و مدرن در ساخت یکی دیگر از م ...
لیست قیمت کپسول و جعبه آتش نشانی و اعلام حریق
لیست قیمت کپسول و جعبه آتش نشانی و اعلام حریق
فروش انواع کپسول آتش نشانی با علامت استاندارد با قیمت بسیار مناسب . قیمت کپسول های پودر و گاز به شرح زیر است : یک کیلوگرم : 30000 تومان دو کیلوگرم : 38000 تومان سه کیلوگرم : 41000 تومان چهار کیلوگرم: 47000 تومان شش کیلوگرم: 52000 تومان دوازده کیلوگرم: 76000 ...
فروش تاور کرین
فروش تاور کرین
فروش فوری یا معاوضه : تاور کرین پتن / 20 تنR3 اصل فرانسه ، 8520 با ماشین یا ملک یا مصالح ساختمانی قیمت پایه : 800.000.000 تومان ...
فروش دوربین مداربسته
فروش دوربین مداربسته
شرکت ایده پرداز پرارین با بهره گیری از توان متخصصان حوزه سیستم های نظارت تصویری و با شناخت از نیازهای بازار ایران و خاورمیانه تاسیس گردیده است. شبکه توزیع و خدمات پس از فروش این شرکت در سراسر کشور حضور فعال داشته و آماده ارائه هرگونه خدمات به همکاران معزز و مشتریان گرامی می باشد. این شرکت باور دا ...
شرکت آریا صنعت آسانسور
شرکت  آریا صنعت آسانسور
این شرکت آمادگی دارد خدمات مشروحه ذیل را به عموم متقاضیان گرامی ارائه نماید: فروش انواع قطعات آسانسور مشاوره ، طراحی ، فروش ، نصب و راه اندازی انواع آسانسور به ارگانهای دولتی و اشخاص حقیقی یا حقوقی خدمات سرویس و نگهداری آسانسورهای ادارات دولتی و ساختمانهای خصوصی . بازسازی، نوسازی آسانسورهای قدیمی ...
Artex شرکت شهرام شیمی
Artex شرکت شهرام شیمی
تولید کننده نسل جدید رنگ و پوششهای نوین سطح و آب بند کننده ها و افزودنی بتن. پوشش های تکسچر و کنیتکس های آب پایه (آکریلیک) 1. رنگ های داخل ساختمان آکریلیک با پوشش دهی و کیفیت عالی (براق، نیمه براق، مات) 2. رنگ های نمای ساختمان آب گریز و غبار گریز (خودشور) 3. پوشش های شفاف جهت آب گریز و غبار گریز ...